Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megakadályozni,...

Szabó Krisztike kérdése:

Hogyan lehetne megakadályozni, hogy a kutya ne szökjön ki? Állandóan kiszökik a szuka kutyánk, ha csak elfordítjuk a fejünket már nyoma sincs.13éves lesz és a szeme se jó már, féltem szegényt. A szidás rá nem hat, folytatja ugyan úgy tovább.

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
4méter hosszú lánc és nem megy sehova és az állatvédelmi törvénynek is megfeleltél.
2011. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha mondjuk többet foglalkoznál vele??? Egy kutya akkor szökik, ha nem érzi magát jól a helyén.
2011. aug. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lakásban tartjuk ,amihez van egy nagy kert is ahol tud mozogni egy kicsit. Meg kötni nem szeretnénk sajnos:(van egy társa egy kan schih tzu.Az a kutya olyan lusta mint a bűn.Semmivel se lehet kirobbantani a kosarából,csak ha etetés van.Mindent meg kap a kutya szeretettől az ételtől kezdve mindent.Semmibe se szenved hiányt,egyszerűen csak nem bír magával.
2011. aug. 12. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2011. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd el naponta sétálni legalább 1 órát, jutalomfalattal tanítsd meg neki a behívást. Ha le van mozgatva, meg van nevelve, akkor eszébe nem jut majd a szökés. Másik megoldás a kerítés megjavítása. Addig mindenesetre ne engedd el a kertben, mert nagyon veszélyes odakint kószálnia egy gyenge látású kutyának, elüthetik, nem talál haza, bántják, megmérgezik.
2011. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A behívás sikerül is és jutalmazás is van,talán még el is szégyelli magát,másnap ugyan úgy folytatja .lehet ő azzal köti össze hogyha elszökik akkor hívom és jön a jutalom csemege.Beton fal van,meg 1 kis kapu ahol a macska szokott kimenni,de simán kifér rajta Ginny is.A kutyus Bichon havanese.Ha itthon vagyunk teljesen feszült,nyafog ugat hisztizik.Nem tudom mért csinálja:( Nem az enyém a kutyus hanem a barátoméké:)Csak szeretném a barátomat meg győzni,.hogy nem jó döntés ha útjára engedi a kutyát.
2011. aug. 12. 19:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kivinnéd az utcára és megmutatnád mi van kint talán nem szökne ki mert tudná hogy mi van kint. a miénknél bevált. és miénk 1 éves igaz de soha nem használtam jutalomfalatot csak az ülés megtanításához. én úgy vagyok vele hogy ne a jutalom falatért jöjjön ide hozzám hanem azért mert én ezt kértem. lehet hogy használhatnák de nekem ez vált be.Például ha rosszat csinál és nagyon rossz akkor leordítom kicsi pofon szokott néha lenni de az csak ha nagyon kiborulok.
2012. jún. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen szökik akkor rászokott mindegy milyen jutalmat adsz neki ő ezt élvezi hogy kimegy egyszer rákap nemt lehet róla leszoktatni de ha a cicaajtón megy ki akkor arra van megoldás lehet kapni olyat ami chipes és csak azt az állatot engedi ki/bemenni akinek a chipje rá van "kapcsolva"
2020. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok (8)

Az egyik ismerősünknek a kutyája is mindíg kiment mert rossz volt a kapu ő is rászokott a szökésre de nagyon okos volt figyelt a kocsikra mindígy körülnézett hagyták is neki hogy menjen ha megunta visszament haza már ismerte mindenki az utcában ezért nem is szóltak hogy ott van mert felesleges volt visszavinni, ő öregebb kutya volt már

2020. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!