Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyúl tényleg nem tud fölfelé...

A nyúl tényleg nem tud fölfelé ásni csak lefelé?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kitette a nyusziját a kertbe, és bár csak nappal van kint, de elkezdett egy jó nagy lukat ásni. Kérdeztem, hogy nem-e fog így elszökni, hogy kiássa magát, erre azt magyarázták, hogy a nyulak csak lefelé tudnak ásni, fölfelé nem, így gyakorlatilag nem tudja kiásni magát. Ez tényleg igaz?

Nekem lakásban tartott nyuszóm van, úgyhogy erről a részéről nem sokat tudok a nyúltartásnak :)



2013. máj. 31. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen így van. Például az üregi nyúlnak van olyan járata, amelyik hol fel, hol lefelé halad. Eleve több kijárat van, tehát valamelyiket valószínűleg lentről ásta fel. Legalábbis kevésbé valószínű, hogy a földön kiválasztott két helyet és azokból egy közös pontba ásott le.

Azonkívül a nyúlüreg gyakran beomlik, mikor benn van a nyúl, és akkor is kiássa magát.

2013. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém kiássa a fél kertet de azért mélyre nem tud menni.
2013. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van 22...

Van mikor üreget ásnak, azt tényleg lefelé csinálják. Én így is féltem, hogy beszakad a föld, és kész a szökési kísérlet, mert nekem olyan mély volt, hogy egy 2,5m hosszú botot és a karom is elnyelte... :)

Amúgy mikor pont a kifutó szélén ásnak, simán kiássák magukat. Ha nincs teteje a kifutónak akkor meg 60-70cm magas kerítést is átugranak.

Ez mind tapasztalatra épül :)

2013. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!