Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rágcsálótartók! Minden vélemén...

Rágcsálótartók! Minden vélemény érdekel! Mi a személyes tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Sajnos egy hónapja elpusztult a hörcsögom:( nagyon szívesen tartanék valami rágcsálót, csak nem tudom melyik lenne nekem a legideálisabb, mert sokat olvastam a csincsilláról, deguról... Stb, de mégse érzem magam biztosnak a döntésben, szóval ha esetleg te is tartasz valami rágcsálót és ajánlanád nekem, akkor írd le, hogy miért ajánlod és mi a személyes tapasztalaod az állatról. Különösen érdekel a csincsilla, degu, törpenyúl, egér, patkány de ha te egy hörcsögtartó vagy és úgy gondolod, hogy ne váltsak akkor azt is szívesen fogadom:)) köszönöm előre is, és ha lehet, kort is írjatok.

2013. máj. 28. 13:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalac ideális kedvenc.

A hörcsög éjszakai állat a malac viszont nappali így simán tudsz aludni mellette nem kell másik szobába vinni, nem neszel egész este.

Elég félénk állat, mint minden rágcsáló, de aranyos és értelmes nem harap beléd mindig, mint a hörcsög, max a szőrödet rágcsálja :-)

2013. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 degum, tündériek voltak, de a ketrecre lakat kell. Kell nekik olyan rész, ahova kiengeded őket, nagyon szociálisak, bújósak, de mindent megrágnak, ami az útjukba kerül. (Nálam a legnagyobb kárt az ágyban és a hangfalban okozták.) Nem szabad őket egyedül hagyni, ha ketrecen kívül vannak. Bár szerintem ez minden rágcsálóra vonatkozik.
2013. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ja és igen a tengerimalac is érdekel:)
2013. máj. 28. 13:16
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Nekem kb. 10 évesen volt tengerimalacom is - 2 hétig. Mindig sírt szegény és főleg éjszaka. Nem tudtam vele mit csinálni, hiába babusgattam, megint sírt, pedig klassz helye volt, volt előtte mindig kaja, stb. Visszavittem a boltba.
2013. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
:( ez nem valami jó...persze köszönöm a válasod:)
2013. máj. 28. 13:17
 6/24 anonim ***** válasza:

Csincsilla, tengerimalac, degu társas állatok. Így 2 azonos nemű mindenképp kell, hogy lelkileg rendbe legyenek. Egyik tartása sem nehéz, olvasgatni kell neten, sok infó van, facebookos csoportok szívesen segítenek, de ne egy 10 évestől fogadj tanácsot, hanem tenyésztőktől, akik több éves háttérrel rendelkeznek. Egér, patkány, nagyon könnyen tanulnak, elfogadják az embert fajtársukként. Főleg a pateszok. Viszont patkányt csakis jó helyről, megbízható tenyésztőtől. Pl.: Patányvarázs közösség facebookon. Mivel más bizonytalan helyről... elég betegesek, daganat..stb.. A patkányok interaktívabbak, lehet őket dögönyözni, szeretik, ragaszkodnak a gazdájukhoz. Csinn, degu, nyuszi, höri, tmalac annyira nem emberpárti. :)

Egy patkány, csincsilla, tmalac, és hörcsög tartó... 21.

2013. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Tengerimalacból csak kettőt szabad tartani, mivel társas lény. Egyedül produkálja azokat a tüneteket amiket egy előző kommentben írtak. Nekem sok rágcsálóm volt már, aranyhörcsög, törpe hörik, táncoló egerek, patkányok. Én a patkányokat szerettem a legjobban, okosak, és taníthatóak voltak, kézhez szoktatva szabad csak megvenni, és akkor nem lesz baj. Engem sosem haraptak meg, jó helyről hozva akár 3 évig is elélhetnek. Én imádtam őket, 3 volt belőlük, őket sem árt párban tartani (pl 2 lány, mert nem bántják egymást)mert társas állatok. Annyit kell róluk tudni, hogy sajnos elég büdösek tudnak lenni. Sűrűn kell őket pucolni, de egy kis ecet csodákra képes :) Van egy ratmania nevű oldal, ott körül tudsz nézni, kérdezni, ketreceket nézni, és akár ki is választhatod a leendő állatkáidat, mert sokszor akadnak gazdikereső patik :) Jó szórakozást!
2013. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem dzsungáriai törpém van jelenleg, elég öreg szegényke. Ha már nem lesz höri, szerintem törpenyulazok, de remélem még ráérek... 23L
2013. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nekünk több tengeri malacunk is volt, nagyon édesek.

Kézhez (ölbe) lehet őket szoktatni, igénylik a figyelmet, de akkor a legboldogabbak, ha ketten vannak. Két fiút vagy lányt is nyugodtan összeengedhetsz, nem fogják egymást bántani, a felnőtt fiúk sem a pici malackákat, nagyon szociális lények.

Egyébként nem drága őket tartani, a többihez képest igénytelenek (ami nem azt jelenti, hogy bármit elviselnek természetesen), és rengeteg fajtából lehet választani a hosszú szőrűtől a kopaszig.


A gyerek új kedvence a törpenyúl, kb. fél éve van velünk. Ő is aranyos, igazi kis rosszcsont. Lehet simogatni, babusgatni, igényli a társaságot, és ha van itthon valaki, simán szabadon van a lakásban. Amikor elmegyünk, akkor viszont bezárjuk, mert nem csak a kábeleket blankolja le, de oltári kupit is csinál, pl. szétdobálja az összes építőkockát, és megrágja a pulóvereket ha bejut a szekrénybe. Nagy ketrec kell neki, de a tartása nem annyira drága, hogy ne vállalnák be még egyszer.

10-15 évig él, amit érdemes figyelembe venni!

A gazdihoz szerintem ragaszkodik, mert két napig nem evett, amíg a gyerekek a nagyinál voltak, és mi egész nap dolgoztunk.


Mindkét választást nálunk az motiválta, hogy szelídíthető, simogatható, nem harap.

2013. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 klopusz ***** válasza:

Szia!


Hörcsögünk elpusztulása után váltottunk tengerimalacra. Kettő jött egyszerre, testvérek. Sajnos az egyik egy év múlva elpusztult, két éve a tesója egyedül éldegél nálunk.

Nem sípol, nem nyüszög, kivéve, ha én vagy a nagylányom megy be a szobába, mert tőlünk kapja a kaját.

Kedves, helyes állatka. Naponta kolbászol egy nagyot a szobában, még semmi kárt nem tett. Szivesen veszi a simogatást, vakargatást.

Egyetlen hibája a hörcsöggel szemben, hogy a ketrecében nem alakít ki WC-sarkot, így az egész alomba végzi a dolgát (a hörcsögnél ugye könnyebb kitakarítani).

2013. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!