Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora lehet az esélye a...

Mekkora lehet az esélye a nyuszinak az életben maradásra?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöméknek kb 3-4 hónapja lett egy nyuszijuk. Oroszlánfejű törpenyuszi. A kislány kapta(7 éves). Most, hogy jött a jobb idő, vettek neki gyönyörű szép kinti ketrecet, a nyuszi borzasztóan boldog, hatalmas üreg ásásába kezdett. Mondtam, hogy tartsák szemmel, nehogy kiássa magát, de állítják, hogy nem fogja. Volt egy eset, amikor a nyuszi kigurott a ketrecből, amikor kinyitották, és majdnem elszökött, a kislány épphogy el tudta kapni, mielőtt elérte volna a kerítést. (ha kimegy, eltűnik az erdőben pillanatok alatt, mert csak erdő van a kertjük végében, és pont kifér a kerítés deszkái közt.

De a másik, hogy sehogyan sem tudom rávenni őket, hogy oltassák be a nyuszit. Erdő mellett laknak, van medence is meg patak is a közelben, tehát nyilván rengeteg a szúnyog. Természetes életmódot élnek, bio ételek, semmi gyógyszer stb, ezért elvből nem oltatják be a nyuszit. Azt mondják, ha elég erős az immunrendszere, úgyis túléli. Ha meg nem, hát ez van... Majd sírhat a gyerek.

Szerintetek oltás nélkül mennyi esély van rá, hogy megcsípi egy fertőzött szúnyog, és meghal? Azzal érvelnek, hogy a vadon élő nyulak sincsenek oltva....

Lehet, hogy én reagálom túl, de én mindentől óvom a nyuszimat, igaz, ő szobanyuszi, de akkor is tökéletesen nyúlbiztossá van téve minden, és semmi baj sem történhet vele a lakásban, plusz oltva is van.



2013. jún. 2. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg fog dögleni, közelt sem olyan erős az immunrendszere mint a vadnyúlnak, nem olyan körülmények valók neki..., meg is fázhat a törpenyuszi nem kintre való...
2013. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kint csak nappal van, estére mindig beviszik
2013. jún. 2. 14:21
 3/11 anonim ***** válasza:
akkor is nagy esélye van rá, egy kicsit hidegebb van azt kapa...
2013. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi tenyésztünk nyulakat, bár mi a húsáért, és ez a fajta szerintem ellenállóbb is mint a törpenyuszok. Nekünk is szabad térben van a nyuszi, bár fedett helyen, és a ketrecek köré építettünk még egy nagy szúnyoghálós keretet,hogy ne menjen be a szúnyog, bizony ha megcsípi egy a nyuszit nagy valószínűséggel elpusztul.Mi sem oltatjuk be őket, de vigyázunk rá h ne csípje meg.

Szerintem a vadnyuszival nem lehet érvelni neki más a génállománya.

Egy oltásba nem halnak bele, attól még nem megy tönkre a ,bio` életmódjuk, gondolom a gyereket is beoltatták a kötelező oltásokkal

2013. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Istenem, az ilyen felelőtlen embereknek nem való nyúl..ez olyan, mint, amikor a szülő nem akarja beoltatni a gyereket, mert az csak átverés és jujjj..ráadásul a vadnyúl egyrészt más, másrészt meg azért is van valószínűleg, hogy "szaporodnak, mint a nyulak", hogy legyen mivel pótolniuk a veszteséget, ergo közel sem biztos, hogy a vadnyulak sokkal ellenállóbbak. De egy törpenyuszi még annyira sem.

Ha elkapja a betegséget, az halálos. :(

2013. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha megcsípi egy fertőzött kullancs elpusztul a nyuszi. Ha ekkora szája van az ismerősödnek akkor ha elkap egy tüdőgyulladást ne rohanjon ő sem az orvoshoz, ha elég erős az immunrendszere túléli, ha meg nem így járt..
2013. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok velük mit csinálni :( minden meggyőzést megpróbáltam, de nagyon határozottak :( Én is úgy gondoltam, hogy a nyarat nem fogja túlélni a nyuszó... De nem tudok mit tenni, csak végignézem, hátha tanulnak belőle... Talán majd ha a gyerek zokog, mert meghalt a nyuszija, a következőt (ha lesz) beoltatják...
2013. jún. 2. 14:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Mármint szúnyogot akartam írni.
2013. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

elsőre az jutott eszembe hogy lopd el a nyuszit és oltasd be, de tuti észrevennék :(


Hogyan terjed?

Vérszívó rovarok terjesztik! Elsőként természetesen a szúnyogokat kell említeni, de bolhák, kullancsok, tetvek, csípőlegyek és az atkák is idesorolhatók.-- sajnos így nagy az esély hogy elpusztul, én anyagi okok miatt kicsit később tudtam beoltatni a nyuszimat de minden este kerestem a szunyikat hogy nehogy legyen szerencsére panelbe itt nálunk nem sok van de szerencsére nem lett baj :)

2013. jún. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A házinyúl más.. mert erősebb is és valószínűleg 1-2 év alatt le is vágják. A törpenyuszinak így max. 3 évet jósolok. Aki még nem látott ilyet az lazán mondja, hogy minek??? "Józsinak is van hízónyula, az se oltja. Jaa igen... mert úgyis levágják 6 hónaposan, így jóval kisebb ideje van elkapni a myxot.) Elárulom közel 100%-os a halandóssága a beteg állatoknak. Ez túlélni nem fogja ha elkapja. Szépen felhólyagosodik a szeme, orra, kilyukad a bőre... gusztustalan egy betegség, kínok kínját kell átélnie a nyúlnak HETEKEN ÁT. Ha be van oltva akkor is elkaphatja magas fertőzés esetén, akkor viszont nem hal bele.. csak kicsit lebetegszik. Tehát ha még védőoltással is betegség lehet a vége, képzelhetitek mi lehet nélküle.... folyik a genny az orrból, nemi szervből és fertőző is! Felelőtlen állattartó az ilyen.
2013. jún. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!