Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora lehet az esélye a...

Mekkora lehet az esélye a nyuszinak az életben maradásra?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöméknek kb 3-4 hónapja lett egy nyuszijuk. Oroszlánfejű törpenyuszi. A kislány kapta(7 éves). Most, hogy jött a jobb idő, vettek neki gyönyörű szép kinti ketrecet, a nyuszi borzasztóan boldog, hatalmas üreg ásásába kezdett. Mondtam, hogy tartsák szemmel, nehogy kiássa magát, de állítják, hogy nem fogja. Volt egy eset, amikor a nyuszi kigurott a ketrecből, amikor kinyitották, és majdnem elszökött, a kislány épphogy el tudta kapni, mielőtt elérte volna a kerítést. (ha kimegy, eltűnik az erdőben pillanatok alatt, mert csak erdő van a kertjük végében, és pont kifér a kerítés deszkái közt.

De a másik, hogy sehogyan sem tudom rávenni őket, hogy oltassák be a nyuszit. Erdő mellett laknak, van medence is meg patak is a közelben, tehát nyilván rengeteg a szúnyog. Természetes életmódot élnek, bio ételek, semmi gyógyszer stb, ezért elvből nem oltatják be a nyuszit. Azt mondják, ha elég erős az immunrendszere, úgyis túléli. Ha meg nem, hát ez van... Majd sírhat a gyerek.

Szerintetek oltás nélkül mennyi esély van rá, hogy megcsípi egy fertőzött szúnyog, és meghal? Azzal érvelnek, hogy a vadon élő nyulak sincsenek oltva....

Lehet, hogy én reagálom túl, de én mindentől óvom a nyuszimat, igaz, ő szobanyuszi, de akkor is tökéletesen nyúlbiztossá van téve minden, és semmi baj sem történhet vele a lakásban, plusz oltva is van.



2013. jún. 2. 14:06
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy az RHD-t is elkaphatja a nyuszi oltás nélkül..

Az ilyet egyébként simán fel lehet jelenteni szerintem, lehet, hogy azt kéne. Én csak szegény nyuszit sajnálom:(

2013. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!