Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a véleményetek a Versele-La...

Mi a véleményetek a Versele-Laga szénáról?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]


Tengerimalacoknak kellene. Vennék belőle, mert jó az ára és ha két darab 5 kg-osat veszek, akkor ingyenes a kiszállítás. Viszont nem láttam még ilyet boltban, így nem tudom, milyen minőségű. Most a Multifit 1 kg-os szénáját veszem, mert az elég jó minőségű, viszont drága.


Valakinek van tapasztalata? Tudom, hogy a Versele-Laga elvileg jó, de az alommal jártam már úgy, hogy értékelhetetlen minőségű volt, nem is vettem többet.



2013. jún. 2. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát az alatta lévő hozzászólások alapján elég vegyes hogy épp milyen jut neked, én lolo pets-eset rendeltem most a nyuszimnak, az 500grammosat ennek nagyon jó az illata csak most épp nincs ilyen, de ennél is olvastam hogy volt aki agyon dícsérte és volt aki nagyot csalódott
2013. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekünk is ilyen van, nagyon szeretik, megéri! :)
2013. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én kimegyek a rétre és kaszálok magamnak (pontosabban megkérem a szomszédot, hogy kaszáljon nekem, mégiscsak biztonságosabb).

Szóval ott is változó, méterről méterre más és más a benne lévő növények aránya. Emiatt minden bála/zacskó széna más és más, van amelyik adagot a malacok jobban szeretik, van amelyiket kevésbé.


Innentől kezdve el lehet még rontani a szárítást és a tárolást is. A szárítást a Versele-Laga jól csinálja, de a tárolás már nem rajta múlik.


Ha valahol rosszul tárolták (út közben vagy a boltban), akkor a legjobb széna is kidobhatóvá válik.


Nem tudom neked mennyi ideig elég 10 kiló széna, az én 3 malacomnak több hónapra betartana, igaz nem méricskélem.

2013. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
[link] - én ezt veszem, jobban megéri, minőséggel eddig nem volt gond, én törpenyuszinak adom, ismerősöm tengerimalacoknak, mindkettő eszi szívesen. Próbáltam a Halywood-osat is, az sem rossz, bár a lolo pet's-eset jobban eszik, lehet, csak a megszokás miatt mondjuk, illatra az is jó volt.
2013. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :) a Lolo Petsről eddig nagyon sok rosszat hallottam, de lehet, hogy akkor kipróbálom. a V-Lra kifejezetten azért voltam kíváncsi, mert még sehol sem láttam.


3-as: hát ha tehetném, én is kaszálnék, de pesti vagyok, úgyhogy ez sajnos nem jön szóba... nálunk egyébként 2 felnőtt fiúmalacra elfogy heti 1 kg széna, úgyhogy a 10 kilóval legalább egy darabig nem kellene a szénavásárláson gondolkodni :)

2013. jún. 3. 22:24
 6/11 anonim ***** válasza:
én eddig tierell és fitfun szénát használtam, az elsőbe voltak szúrós darabok amik engem is megszúrtak nemhogy a nyuszit, a másikba meg nagyon sokszor találtam sárdarabot, a lolo petesből eddig 3at vettem, 500 gr.eset ezek jók de én úgy vagyok vele hogy a nagy kiszerelésbe több van több kosz is lehet benne
2013. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Lolo pets szénának az 500 grammos csomagolása nagyon jó, csak szerintem most nem lehet kapni(pár hete néztem az acanashopot, akkor nem volt). A 800 grammos az én nyulamnak kevésbé jött be, hiába ugyanaz a márka, elégé más az összetétele, amit pedig utoljára rendeltem, nagyon a vége lehet már a tavalyi szénatermésnek, vagy nem jól tárolták, de
2013. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem elküldtem véletlenül...:(


Szóval

A Lolo pets szénának az 500 grammos csomagolása nagyon jó, azt ajánlanám, csak szerintem most nem lehet kapni(pár hete néztem az acanashopot, akkor nem volt). A 800 grammos az én nyulamnak kevésbé jött be, hiába ugyanaz a márka, elégé más az összetétele, amit pedig most egy hónapja kb. rendeltem, nagyon a vége lehet már a tavalyi szénatermésnek, vagy nem jól tárolták, de sárga, nem jó illatú, sőt több csomag kifejezetten dohos szagú volt, a nyúl is csak finnyáskodott neki..

2013. jún. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az új válaszokat is! kipróbálom akkor ezt a lolopets-et.

utolsó: most néztem, és az acanashopban van 102 db raktáron az 500g-osból :)

2013. jún. 5. 12:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ez jó hír, reméltem, hogy nem szűnt meg. Próbálkozz meg vele, reméljük bejön a malacoknak:). Bár én most szerencsére tudtam szerezni jó kis tutira bio réti füvet, már pár napja szárad a szénánakvaló, az első (próba) szárítást kétpofára tömi a nyulam:D.
2013. jún. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!