Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degunak lehet-e futórózsa...

Degunak lehet-e futórózsa szirmát adni?

Figyelt kérdés
nem szeretném ezzel megmérgezni a deguimat,csak érdekelne sürgösen,hogy lehet-e nekik adni.

#degu #futórózsa #degu etetése
2013. jún. 3. 16:44
 1/8 |Orfeusz| ***** válasza:

Jobb kajád nincs otthon? :D

Én azért nem próbálkoznék vele, a természetben semelyik állat nem eszik szirmot.

2013. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem lesz baja, ha egy kicsit eszik belőle, akár te is megeheted, vagy csinálhatsz például szörpöt is belőle.


De a szirmok gyümölcscukrot is tartalmaznak, amit viszont a degu nem tud lebontani, így én a helyedben nem erőltetném, mint ahogy gyümölcsöt se adnék neki.

2013. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Úgy értem, hogy cukros gyümölcsöt nem adnék neki, alma narancs, az mehet.

2013. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én csincsillám nahyon szereti a sima rózsa szirmot,ezért valózínüleg futórózsát is nyugodtan adhatsz.:")De vigyázz,nehogy permetezve legyen,mert akkor tényleg mérgező!
2013. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2013. jún. 3. 18:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem volt permetezve vagy vegyszerrel kezelve, és kutya, macska sem szokta oda végezni a dolgát, akkor ehetik.


Pár dologban viszont nem értek egyet az előzőekkel.

1# A deguk nyílt, füves területen élnek, ahol különböző virágok, legfőképpen gyógynövények is megteremnek. A fű mellett alapvetően ezeket eszik. "A deguk Chile sivatag-szerű, cserjés tartományaiban élnek az Andok déli lejtőjén. Az élőhelyük 90%-át füvek és gyógynövények, míg 15%-át bozótok és kisebb fák alkotják."

Ezek után nehezen lehet azt állítani, hogy nem jutnak hozzá a természetes élőhelyükben virágszirmokhoz. Persze azt én sem állítom, hogy futórózsák teremnek az Andokban...

3# Az alma az egyik legcukrosabb gyümölcs. Igen, ehetik, de csak ünnepnapokkor, esetleg havi szinten egyszer. Gyümölcsöket amúgy sem szabad gyakran adni nekik, mert mint írtad, cukorbetegséget okoznak. Egyáltalán nem is igényli a szervezetük, vitaminokat nyerhetnek belőle, de sajnos túl sok bennük a gyümölcscukor.

2013. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem permetezték és tiszta, akkor nem mérgező, állati fincsi.

Magas a kalória és az illóanyag tartalma is, szóval nem azzal kéne jóllakniuk, hanem füvecskékkel. Viszont sokkal okosabbak lesznek, amíg nálad van a rózsaszirom!

Csak jutifalatként, nasi mennyiségben adjad.

Ha ez az évente egyszer, hatalmas mennyiségben virágzó fajta, akkor éjszaka legeld le amit még mersz, és leszárítva, oszd be nekik egész évre! :D

2013. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az összes választ!
2013. jún. 4. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!