Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerettem volna meggyőzni a...

Szerettem volna meggyőzni a szüleimet, hogy magunkhoz vegyünk egy vadászgörényt, de az ellenkezőjég értem el vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mutogattam nekik aranyos képeket a görikről élőben is megmutattam nekik, mondtam hogy mennyire szeretnek stb. Anyum iezdte megkedvelni őket de amikor ma mutattam neki megint egy aranyos videót (hogy megenyhüljön :)) erre szépen kifejtette, hogy elege van a görényekbő "legszívesebben odébb rúgná". Senki ne ijedjen meg sose bántana igazából állatot, de a véleménye benne volt: sose akar görényt...

Segítsetek (értelmes kommentekkel) légyszi ! :(



2013. jún. 8. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szekáld még egy picit őket,csak a legaranyosabb képeket mutasd meg nekik és rajzolgass görényt úgy hogy "véletlenül" meglássák.

ragd be háttérképnek,mond hogy a barátnőidnek is van és kérd meg hagy láttogashasd meg a barátnőd göriét mert segítesz megetetni stb.. Hogyha egy hónapig szekálod őket lassan beadják majd a kulcsot.

De lehetséges hogy majd el is felejted ezt a témát(sajna velem is ez van) és ha a szüleid undorodnak vagy félnek tőle akkor nem erőltesd

2013. jún. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És ha inkább megkérdeznéd, mi a gondja velük? A szekálás nem sok jóra vezet, csak azt éred el, hogy még inkább elegük lesz belőle.

Kezdd távolról, kérezd meg, minden állatot elutasítana, vagy csak a görényt, ha csak a görényt, mi nem tetszik benne (maga az állat formája, életstílusa, hogy hússal kéne etetni, drága)? Esetleg nem tart téged elég felelős állattartónak, és úgy érzi, neki kéne végül foglalkozni vele, már előre stresszel? (Elképzelhető, azért 7 év hosszú idő.) Netán fél a harapástól, túl agresszívnak látja az állatokat, nem szereti a rendetlenséget? Bármi lehet, ami miatt ellenszenves neki a faj.

Hogy mit tehetsz ezek után az attól függ, mi a valódi gond. Próbálj nem erőszakos kisgyerekként állni a témához, egy nyugodt pillanatban ülj le anyukáddal beszélni, hogy őszintén mondja el, mi a véleménye az állatról, te megérted. Először tényleg ne meggyőzni akard! Anyukád valószínűleg nem túl tájékozott a témában (nem ő akar görényt), lehetnek rossz ismeretei is. Jegyzed meg az összes ellenérvet, legyél következetes, kérdezz rá újabbakra is (pl. allergia). Így kapsz egy képet arról, anyukád hogyan tudnád meggyőzni.

Ezek után jöhet csak a haditerv. Első körben még ott, a beszélgetés végén kijavíthatod, ha valamit rosszul tud (de csak a végén, ne vágj a szavába minden alkalommal), de ne a legelcsépeltebb érvekkel gyere elő. Például ha zavarja, hogy büdös, ne vágd rá, hogy nem, nem is büdös - mert az. A bundaszag az érzékenyebb orrúaknak kifejezetten zavaró (nekem csavarja az orromat, de csak a ketrecnél, ha kézbe veszem, semmi bajom vele). Nem csak ez ellen, de jó ötlet, ha javaslod, hogy menjetek el ketten és nézzetek meg egy görényt. (Akkor, amikor ő is ráér, mutasd meg, hogy te tudsz alkalmazkodni és felelősen gondolkodni!) Ha pontos elképzeléseid vannak, akkor keress egy olyan gazdit (sok a netes fórum), akinek pont olyan görénye van, akire ráillik a személyleírás. Először anyukád ismerje meg a faj előnyös oldalát, a negatívumokkal még ráértek. :) Szóval ha anyukád mondjuk túl büdösnek tartja, vagy "olyan egérszerű", netán "túl nagy rendetlenség van vele", akkor nem jó ötlet egy ivarzó hím közelébe vinni, de egy fiatal nőstény sem a legjobb választás (egy ivartalanított hím viszont jó).

És így tovább. Fokozatosan meg kell ismertetned vele a görények világát, az árnyoldalakat is. Bár apukádról egy szót sem írtál, lehet, hogy neki semmi baja a görényekkel, de jó, ha őt is bevonod ebbe. Talán partner lesz.


A "hogy győzzem meg a szüleimet" nem gyerekes szekálás és aranyos képek mutogatásának kérdése. Be kell bizonyítanod, hogy értelmes ember vagy, aki képes ellátni, felelősséget vállalni egy életért. Egy görény 7 évig is elél, drága mulatság a beszerzése, még drágább, ha az elején spórolsz, mert az állatorvos nem két fillér, nem is ért mindenki hozzá. Ezt bele kell kalkulálni. Amíg gyerek vagy, a szüleid fogják ezt állni. Ha ugyan beleegyeznek, mert "olyan cuki", akkor később hatalmas patália kerekedhet pl. egy rossz genetikájú állatka orvosi költségeiből, ezért már most meg kell mutatnod, hogy nem azért akarsz görényt, mert "cuki", meg "szeretnek", és az első adandó alkalommal elhanyagolnád, aztán nekik kell orvostól orvosig cipelniük, akiknek semmi kedvük nem volt az egészhez. Szóval gondolkozz és viselkedj felnőttként, akkor a szüleid is így állnak a dolgohoz, sokkal gyorsabban célt érsz, mint a szekálással.


(Ettől még nyugodtan állíts be görényes képeket háttérképnek, járj görénytalálkozókra, simogass görénykéket, ha a gazdájuk engedi, mesélj róluk minél többet, hogy neked mennyire jó élmény, és nézz utána a neten mindennek.)

2013. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!