Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. O. S. Mivel lehet hizlalni...

S. O. S. Mivel lehet hizlalni a tengerimalacomat? Melyik gyümölcstől fog hízni? Milyen étvágyfokozót lehet neki adni?

Figyelt kérdés
Sajnos kb. 2 hónapja elpusztult a társa bélfertőzésben és azóta nem akar szaladgálni, enni és alig iszik. Azóta szinte egész nap a házában van és nem engedi, hogy megsimogassam. Már csont és bőr és nem eszi meg az olajos magvakat sem. Volt mikor 3 napig nem evett szénát se, de akkor a tápot megette.

2013. jún. 10. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem magvakat esznek a tengerimalacok, hanem szénát, zöldséget és gyümölcsoket. Megeszik a magokat is, de nem az a fő táplálékuk.

Próbálkozz kígyóuborkával, petrezselyemzölddel (sok benne a C-vitamin!), paradicsommal, répával, viszont kerüld a k-betűs zöldségeket (karalábé, káposzta, ilyesmik).

2013. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És ha valami új kaját adsz neki, elsőre ne adj sokat, és figyeld egy napig, nem lesz-e hajmenése tőle.
2013. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még valami: Foglalkozz vele, amennyire időd engedi, ne hagyd egyedül, beszélj hozzá, lássa a mozgást körülötte. Főleg este, mert nappal nagyrészt alszanak. :)
2013. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg elvihetnéd az állatorvoshoz vitamininjekcióra is. Nálam anno a hörcsögömnek sokat segített, illetve vehetnél neki egy új társat, hogy lássa, hogy nem egyedül van. (kezdetnek ne rakd össze őket, csak ismerkedjenek fokozatosan)
2013. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el vitamininjekcióra, egyúttal nézesd meg a fogait is, főleg a hátsókat.

Vegyél neki valamilyen pelletált tápot (pl. Versele Laga Complete), abban minden benne van, amire szüksége van a szervezetének.

Jót tenne neki egy kis friss fű (eleinte csak keveset adj neki), megmosva, megszárítva. Abban rengeteg C vitamin és rost van.

Tipikus hizlaló kaját nem érdemes adni neki, ha megjön az étvágya a vitamininjekciótól, akkor szép lassan visszanyeri a súlyát is.

2013. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Társat vegyél neki, azért depis..., ha nem veszel, tökmind1 hova viszed megdöglik
2013. jún. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Injekcióra nem vittem el, mert még nem találtam olyan állatorvost aki foglalkozik rágcsálókkal. :/

Már nem hagyom hogy elfusson előlem, minden nap kiveszem simogatom és beszélek hozzá.

Az étvágya nem túl sokat nőt, sőt pl az almát most már nem eszi meg(sztem megunta, mert minden más gyümölcsöt legalább meg kóstol). A fűvel az a gond hogy kutyám is van, így a kertből nem szedhetek. Majd át megyek a szomszédba és szedek onnan.

És ma kapott egy ÚJ TÁRSAT. Mindkettőjüket leraktam az ágyra és mintha lefagytak volna :) Csak hangokat adtak ki, de nem mozogtak.

Remélem nemsokára jobban lesz.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!!

2013. jún. 13. 21:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem gyümölcs, de a kukoricát ajánlom. Vidd ki a szabadba kicsit, nekem is ettől vidult fel :D
2013. júl. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ne kukoricát beleragad a fogába én is így jártam vele xD
2013. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!