Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez játék még, vagy már komoly...

Ez játék még, vagy már komoly bunyó?

Figyelt kérdés
Van két hím patkányom, lassan fél évesek. Tesók, születésük óta együtt vannak, de néha összekapnak. Ilyenkor "sikítoznak", és a kis műanyag házuk is fel-le ugrál. :D És utána 1-2 napig külön alszanak, nem összebújva, mint általában. Sosem volt seb rajtuk, annyira nem durvult el a helyzet, de így ránézésre elég durva pankrációt lejátszanak...

2013. jún. 10. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Fél évesek, vagyis már ivarérettek, az nem számít, hogy tesók, mert ellenfélnek tekintik a másikat egy képzeletbeli nőstény miatt. És mindegyik védeni akarja a maga területét. Jobb lenne külön tartani őket.
2013. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A patkány társas lény, egyedül teljesen bediliznének.
2013. jún. 10. 14:21
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Adjál nekik párt, vagy lássák egymást, de ne férhessenek a másikhoz. Rossz vége lehet a verekedésnek.
2013. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Két hím általában nem fér meg egymás mellett. Én a helyedben vennék nekik párt és külön terráriumban tartanám őket.
2013. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne vegyél nkik párt, butaságokat írnak az előttem szólók, ha veszel melléjük nőstényt éjjel nappal szaporodni fognak, neked lesz sokszáz patkányod, meg egy döglött nőstényed a sok szülés miatt, hatalmi harcok, lejátszák...
2013. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha soha nem volt seb, akkor még a játék kategóriába tartozik. Szét ne válaszd őket emiatt! Ha idősödnek és kiegyensúlyozottabbak lesznek, minden rendben lesz közöttük, a hasonló kisebb összezördülések a fiatal patkányokra jellemző lököttségtől vannak.

Hiába vennél melléjük 1-1 nőstényt, nem szabad a hímet és a nőstényt folyamatosan egy ketrecben tartani, mert a nőstény nem bírná a kölykök kihordását, és rövid úton meghalna. Már ha azt nem is vesszük figyelembe, mennyi gazdát kereső kispatkányod lenne utána. Ha emellett döntesz, és felelősségteljes szeretnél lenni, akkor ahhoz pénz, idő, hely, és persze szakértelem kell.

2013. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Nem terveztem pár(oka)t venni, sem szétválasztani őket. Most pl együtt szunyálnak, jól megvannak egymással.
2013. jún. 10. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemrég lettek ivarérettek, ilyenkor fel kell állítani egy hierarchiát, és a hormonok tombolnak, ezért ha feláll a rend, az nagyon képlékeny, és szinte bármi felboríthatja, pl. aki eddig alul volt, hamarabb akarja megenni a kaját, ezért bumm, kész is a hiszti, és nekiállnak újra lerendezni a kérdést. Ha kicsit nőnek még, akkor megkomolyodnak, a dolog valószínűleg megmarad a játék szintjén.


Azt nem is értem, aki azt mondta, mindkettő mellé vegyél párt, magyarán futószalagon nyomassad a kispatkányokat, amíg az anya bele nem döglik (már elnézést, de szó szerint ez a helyzet áll olyankor elő!) mert annyira legyengült az immunrendszere, esetleg még el is rákosodik a méhe, aztán a kicsiket meg add el, ha nem megy, fojtsd meg, add be kígyókajának, stb...? Zseniális. A patkány társas állat, nincs nekik igazából bajuk egymással, patkányaim nagyon rég voltak, most három tengerimalac lányka van, azok is olyan balhékat lecsapnak néha, hogy hajajj, pedig stabil, kialakult hierarchiai rend van már köztük... Az elején az egyiket mondjuk kicsit meg is tépték (faráról lekapták a szőrt), de mára remekül megvannak. Nem kell túlaggódni. :) Ha van elég helyük, hogy elfussanak egymás elől, akkor az egész az ő döntésük, a lehetőségek legyen meg nekik választani, ennyi.

2013. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A patkányok tökéletesen megvannak azonos nemű párokban, és nem sazbad őket terráriumban tartani. (az első pár hozzászólónak)

Am szerintem ha nincs seb akkor csak játék vagy "kakaskodás". Játsszák az agyukat, hogy ki legyen a főnök. Régebben én is azt hittem hogy bunyóznak a patkányaim, szétválasztottam őket, erre átrágták a ketrecet (régi könyvespolcból van), hogy visszamehessenek egymáshoz. Nem kell félteni őket, főleg hogy tesók. Majd lenyugszanak, max 2-3 hónap szerintem, ami ilyen kritikus. :)

2013. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!