Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Permetezett epret (pontosabban...

Permetezett epret (pontosabban a zoldjet) adtam a tengerimalacaimnak. Lehet tole bajuk?

Figyelt kérdés
Elore szolok, nem tudtam, h le van permetezve! Mikor mar megettek, szoltak a szuleim, h le van permetezve. 7-8 db zoldet ettek. Mit csinaljak veluk? Kapjanak sok vizet? Most nagyon aggodom!
2013. jún. 16. 19:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban a fakat permeteztek le tetvek ellen (ezek meg alattuk nonek). Nagyjabol leoblitettem, de nem hiszem, hogy sokat segitett.
2013. jún. 16. 19:22
 2/12 anonim ***** válasza:
El is pusztulhatnak, a vegyszerek minden állatra, madárra stb. veszélyesek lehetnek. Attól függ persze, mennyi jutott a permetezőszerből a levelekre, mennyire alaposan mostad meg.
2013. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy mennyi jutott az eperre. remélem, hogy átvészeljük :/
2013. jún. 16. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha frissen volt permetezve,lehet,hogy elpusztulnak...A permetszer nagyon mérgező tud lenni.Ha már régebben volt lehet,hogy túlélik,de szerintem kéne állatorvoshiz menni,felesleges kockáztatni!
2013. jún. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
reggel permetezték, délután ették...az állatorvos mit tudna velük kezdeni?
2013. jún. 16. 23:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mivel permeteztek. Minden permetnek a dobozán rajta van a várakozási idő. Ha szerencséd van, akkor az van a dobozon, hogy "Várakozási idő: nincs".

De én még ekkor sem adnék a malacoknak belőle permetezés után, mert az ő szervezetük nagyon érzékeny.

Remélem nem lesz semmi bajuk, adj nekik sok C vitamint tartalmazó kaját (friss fű, de ne a permetezett fa alól!, csipkebogyó, narancs stb.).

És kérd meg a szüleidet, hogy mindig szóljanak, ha permeteznek.

2013. jún. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

szóltak, csak későn. elkerültük egymást.

holnap mindenesetre azért benézek a dokihoz rákérdek.

2013. jún. 17. 00:16
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Aha, valszeg megdöglenek
2013. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
próbáld meg az állatorvost mert ha van valami baj lehet ,hogy tud adni valami gyógyszert
2013. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden féleképpen fel kell keresni az állatorvost ! :)
2013. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!