Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy erdőben elengedem a...

Ha egy erdőben elengedem a dzsungáriai törpehörcsögöket, mi lesz velük?

Figyelt kérdés
Szerintem meghalnak, mert az erdőben nincsenek magvak, amiket ők esznek. Rendszeresen bevittük őket állatkereskedésbe, ha voltak kicsinyek, de már sehol nem veszik be őket. 9-en vannak egy 60 l-es terráriumban, állandóan tépik egymást a territóriális harc miatt, és... szaporodnak. Már kicsinyek is vannak. Már nem tudok mit csinálni velük. A kereskedésben azt mondták, hogy két fiút kaptunk, de nem igy trtént. Egy éve csináljukk ezt. Szaporodnak, bevisszük őket, stb. Elegem van. Nem akarok több hörcsögöt. Elajándékozni nem tudjuk őket, mert a kutyának sem kellenek.
2013. jún. 22. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos mit mondott, amikor rákérdeztél az ivartalanításukra?

Egyáltalán ezt a lehetőséget végig-gondoltátok?

2013. jún. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha elengeded őket elpusztulnak. Megszokták, hogy emberek táplálják és itatják őket. Emellett sok a veszély az erdőben: A róka, bagoly mindet megenné, ahányat csak találsz. Szétszélednének, elszakadnának egymástól. Vízbe fulladnának vagy egy ínycsiklandó vacsora "vendégei" lehetnének... :/
2013. jún. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
És az nem jutott eszedbe hogy külön tedd őket? Egyébként egyetértek az egyik válaszadóval, azt szokták meg hogy te eteted őket, ha elengeded őket nem fogják tudni mi van, nem ahhoz vannak szokva hogy maguknak kell élelmet szerezni. Nem sokat adnék nekik kint :(
2013. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Mielőtt állatot veszünk magunkhoz tájékozódunk. A hörcsögök NEM társas lények, tök mindegy, milyen neműek. Ha egyformák, kinyírják egymást, ha különbözőek akkor szaporodnak. Ezért nem szabad állatkereskedésből venni, mert ott minden eladó.....

Szerintem tedd őket külön, akár kicsi akváriumokba, műanyag dobozba. Előbb utóbb elfogynak, mert egy hörcsög nem sokáig él. Ezen tanulva remélem sose lesz többet állatod.....

2013. jún. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Sürgősen válaszd szét őket. Nem csak a túlzsúfoltság a baj, a nőstényt így teljesen leterheled a folyamatos szüléssel. A fiukat és a lányokat tedd külön ha már elég idősek, és aztán próbáld meg neten hirdetni őket. Inkább minthogy elengedd aztán valami kóbor macska egye meg szegénykéket. :(
2013. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ne izguljatok, visszavittem őket, bevették őket. Azt mondták, hogy jók lesznek kigyóeleségnek. Párat max. el tudnak adni. Ennyi. De az én gondom megoldódott. Volt kutyám 17 évig velünk élt, kertben, ha beteg volt, megműttettük, gondoztuk, de nem szaporodott egyáltalán, mert kigolyóztattuk : ) De a höriknél nem tehetem meg, mert annyi pénz nincs a világon. Szóval megoldódott, és nem úgy, hogy elengedtük őket.
2013. jún. 22. 11:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy lehetsz ennyire felelőtlen?

Azonnal megdöglenek...

Miért nem vettél külön lakhelyet az állatoknak? Most komolyan nincs annyi eszed, hogyha egyszer szaporodtak, akkor többször is fognak...

soha többet ne tars együtt hörcsögöt...

2013. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Megoldódott a problémád?

És most erre büszke vagy, már ne is haragudj!!

De hogy voltál képes úgy beadni a díszállatkereskedésbe, hogy tudtad hogy a többségük kígyóeleségként végzi majd??

Annyit kellett volna akkor beadni ami nem végzi így, ha már ennyi eszed volt hogy egyben hagytad őket!!


Képzeld, egyszer már én is jártam így, hogy terhesen került hozzám a hörcsög, aranyhörcsög, de ez véletlen volt, így vettem, pár napra rá derült ki! De én pont emiatt nem vittem be a piciket a díszállatkereskedésbe, mert attól féltem hogy kígyó eleségként végzik! Inkább megtartottam mind a 9 hörcsögöt és még időben biztosítottam számukra külön-külön 9 ketrecet, hogy ne szaporodjanak még véletlenül se és ne verjék szét egymást!!


Sajnálom szegényeket, hogy így jártak. Én a helyedbe visszamennék értük, nem tudnék azzal a tudattal élni hogy én miattam kígyó eleségként fogják végezni szerencsétlenek!


Szét kell őket szedni külön-külön ketrecekbe, és hirdetni őket, hogy szerető gazdit keresnek. Ha te nem tudsz gondoskodni róluk!


Én tudtam mind a 9-ről gondoskodni, pedig nekem se volt pénzem, de megoldottam és megteremtettem a pénzt is és mindent ami nekik szükséges!

2013. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Álljatok már le a kérdező szidásával.

Most 1; Nem tök mindegy, hogy az erdőben vagy az állatkereskedésben pusztul el?

2; A hörcsögöket itt sajnáljátok, de ha rajtatok múlna a kígyók éhen is dögölhetnének... hát ti aztán nagy állatbarát népség vagytok

3; az utolsónak írom, hogy ha képes volt venni 9 ketrecet, hát egészségére, de semmivel sem őrültebb dolog, mint visszavinni az állatkereskedésbe, sőt...

2013. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ilyen alapon el is engedhetted volna őket :(

Am utolsó: a kígyók nem fognak éhen dögleni azért mert nem viszi be a hörcsögeit.

Én is inkább azt mondom, előbb kellett volna gondolkodnod és már az első alom után legalább nemek szerint szétválasztani őket. De végül is már mindegy, mert úgyis kígyókaja lesz szerencsétlenekből..

2013. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!