Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SEGÍTSETEK! Milyen állat való...

SEGÍTSETEK! Milyen állat való szerintetek nekem?

Figyelt kérdés
Szóval régóta szeretnék már állatot de szüleim nem engedik most hogy jó lett a bizim szóba hoztam és azt mondták rendben van rá is mondtam hogy törpenyuszit szeretnék de leintettek mert az drága meg minden azt mondták olyan lehet ami olcsó mármint ketrec meg maga az állat és havonta se kell sokat rá költeni én pedig olyan állatot szeretnék amit lehet simogatni játszani vele tudom gondozni ezt anyuék is tudják csak az állat fajta a gond

2013. jún. 22. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hörcsög
2013. jún. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

cica, kutya. havonta nem kell rá sokat költeni, a megvétele se sok, főleg ha menhelyest választasz.


egyedül az éves oltást lehet sok, meg ha megbetegszik. az éves oltás orvostól függ, körbe kell nzéni a környéken melyik milyen rába dolgozik, ha meg beteg lesz... nos az mindegyik állatnál drága...


a kutyát naponta többször kell sétáltatni, ebből a szempontbol macerásabb mint a cica. a cicának az almotkell takaritani és ajánlott 2 hetente az egész almot átcserélni. egy alom kb 2-3000 ft az olcsobbik fajtából, ami két teljes cserére volt nálunk elég...

2013. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
7%

Szia

szerintem a bálna, orrszarvú, vagy a disznó

2013. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy menhelyi kutyust vegyél,vagy cicát.
2013. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Már ne haragudjatok, de ha a szülei a törpenyuszira azt mondták, hogy drága, akkor a kutyával/macskával mit csinálnának, ha orvoshoz kell vinni? Több 10ezer forintos költségek, a minőségi táp sem két fillér.


Egyébként lehet használtan kapni ketrecet, ha tényleg tetszik a nyuszi. Nagyon aranyosak, lehet velük foglalkozni egész nap. A hörcsög is jó, csak rövid ideig élnek....

2013. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ajánlanám a tengerimalacot is, de egyébként törpenyulam is van és egyáltalán nem drága a tartása (jóval olcsóbb, mint a kutya/macska).Kertesházban laktok? Mert akkor még egyszerűbb a nyuszi tartás, nem kell olyan gyakran a boltba szaladni zöldségért. Teljesen szobatisztákká lehet őket nevelni (nem nagy munka), nálunk az alom költsége körülbelül havonta 100 forint, ugyanis pelletet rakok a WC-jébe (műanyag, sarok tál), amit néhány naponta cserélek, és csak kevés kell bele. Tápokból rengeteg féle létezik, olcsóbb-drágább, én egy jobb minőségűvel etetem, de így is havonta maximum 1000 a kaja költség. Oltást délévente kell kapnia, néhány ezer forint, nem megterhelő. És a nyuszkókkal aztán lehet játszani, nálunk fél napokat van kint, szaladgál utánam, lufival játszik, dobálja a papírgurigákat, és amíg kicsi volt a pulóverembe bújva aludt (most is kezes csak már nem fér bele) :) És a ketrec vétel természetesen egyszeri alkalom, ahogy írták is, lehet használtan is venni, az is tökéletes számára. A tengerimalacokkal nagyjából ugyanez a helyzet, viszont ők (a nyuszival ellentétben) igénylik a fajtársat, így nem lehet őket egyedül tartani, és nálunk az alom kerül egy kicsit többe, de az sem sokkal drágább. Minden képpen olyan állatkát válassz, akit te szeretnél, és úgy hogy tudod mivel jár a tartásuk, milyen betegségeik lehetnek és van-e a közeledben olyan állatorvos akkor ért hozzájuk. :)
2013. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nyitrai János ***** válasza:

szia! Ajánlanám a patkányt, mert nem túl igényes sok mindent megeszik, házi kosztot is de vigyázz mit adsz neki mert valamitől felfújodhat és elpusztulhat. A patkányt trükkökre is taníthatod, elég bújos és szelíd. Olcsón beszerezheted a kisállat kereskedésben vagy neten. DE NE olyan patkányt képzelj el ami betegséget terjeszt hanem ez egy tenyésztett házi patkány!


Aztán ott van még a süni. Nem olcsó de nem is drága azaz atól függ hol veszed. Játszhatsz vele mert tüskéi puhák ezáltal bátran simizhetet. a szöre sem hullik és nem is büdös. nem kell neki túl nagy hely..


Ott van a höri meg az egér. Pl nemrég voltam a kisállat kereskedésben és 200 ft / egér!!!!! Gondold meg!

Írd majd le h mit választottál és likeold ha hasznos volt ez a válaazs számodra. Ha kérdésed van kérdezz nyugodtan. Egyébként hány éves vagy?

2013. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
12éves vagyok és fiú tulajdonképpen még mindig a nyuszi kéne és faggattam őket mi az ami nem jó nekik azt mondták h a havi oltás és hogy az hogy megvegyünk mindent először az 30e lenne forgácsunk van itthon elég és lesz itthon apám asztalos anyukám pedig az eonnál dolgozik
2013. jún. 22. 17:40
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
mi lenne 30.000?! használtan találsz ketrecet 7-8000, de ha apud asztalos, akkor egyszerűbb, az interneten is találsz sok ötletet. A nyuszi 4-5000 forint, az első oltás nekem egyben 4000 volt, utána csak félévente kell oltani, és csak az egyik féle oltást! Kérdezz rá az állatorvosnál, keress tenyésztőt/állatkereskedést, próbáld meg meggyőzni őket "bizonyítékokkal"! :)
2013. jún. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!!

Figyelj , én most 12éves lány vagyok, és nekem is van egy nyuszim. Csak ajánlani tudom hisz havonta sem kell rá sokat költeni egy két ezret,és a ketrecet is belehet olcsón szerezni,keress az interneten olyan oldalakat mint pl:jófogás.hu, vagy az apród.hu ezek mind olyan oldalak amin olyan dolgok, tárgyak cuccok vannak amik használtak de jó állapotuak,így könnyen és olcsón be tudod szerezni a nyuszihoz szükséges dolgokat,és tényleg lehet nagyon olcsón találni. Egyébként az hogy mennyire lesz játékos az csakis tőled függ . Játsz vele sokat, vedd ki rendszeresen a ketrecéből ,sétáltasd,és foglalkozz vele sokat így egészen játékos kis kedvenc lesz belőle . Ha a nyuszi tetszik, tanulmányozd őket olvass róluk dolgokat tartásról ,stb...

2013. júl. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!