Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kutyám. Mit kezdjek...

Van egy kutyám. Mit kezdjek vele? SEGÍTSETEK! A többi lent.

Figyelt kérdés

Nos..amint említettem van egy kutyám..5 éves chihuahua (csivava)kan..

Eddig nem csinálta ezt de valamiért úgymond rászokott..

Esténként senki meg nem mozdul..de ő kipattan mellőlem az ágyból morog és ugat..és ezt legalább 5 percig csinálja..reggelente anyum kelt sulihoz..mikor jön be a szobámba akkor is a kutyám ugat és morog..de mind ezt akkor csinálja mikor még úgymond félálomba vagyok..mert mikor tudja hogy ébren vagyok, akkor nem csinál ilyeneket..

Nagyon furcsa és új ez számomra..ha tudtok segítsetek! Csak értelmes válaszokat várok!

L/14



2013. jan. 6. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

És eddig nem ugatott és morgott anyukádra? Nem lehet, hogy ő is akkor ébred, és még nincs teljesen magánál, ezért ugat?

Az én kutyám, is szokott ugatni, ha hallott valamit, amit én nem feltétlenül hallottam meg.

És végül is mi bajod az ugatással? Én, amig élt az enyém, egy éjszakát nem tudtam végigaludni, mert vagy ki kellett engedni, vagy nem tom. Illenek ezek a kisállatok.

2013. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem..eddig nem csinált hasonlókat..ha pedig kint dolga van akkor az ajtót kaparja vagy nyüsszög..igazából nincs vele semmi bajom..csak nagyon furcsállom és kicsit tán (lehet hülyén hangzik) féltem is..
2013. jan. 6. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:

Esténként senki meg nem mozdul..de ő kipattan mellőlem az ágyból morog és ugat.


Szellem? Az én macskám is csinál ilyet, hogy fent fekszik mellettem az ágyban nézem a tv-t feláll és elkezd fujjni meg morog és 1 pontra figyel.. lehet hülyén hangzik de én szerintem szellemet láthat vagy nem tudom. :D


Anyudra meg szerintem azért mert még kómás lehet és nem tudja ki az és ezért morog rá félt téged. :)

2013. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy válaszoltál..ez az én fejemben is megfordult már párszor..de azt hittem ez csak az én agyam szüleménye..anyum is mondta hogy lehet hogy ez..de nem nagyon akartam elhinni..
2013. jan. 6. 14:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Láttam egyszer a kutyás nőci műsorában egy hasonló esetet. A lánynak volt egy kutyája, és egyik pillanatról a másikra a kutyánál bekapcsolt a védelmezési mechanizmus. Védte a lányt a mindenkitől, a lány anyjától is pedig az soha nem bántotta a lányt. Amikor a kutya idegesen ugatta a családtagokat, a lány odahívta a kutyát, és megsimogatta hogy megnyugtassa. Ám a kutya ezt a jó cselekedet pozitív megerősítésének vette. Azt hitte a kutya hogy jó az amit csinál. Amikor ugatja anyukádat, szidd meg hogy rossz kutya, nem szabad. Nem egyből fog elmúlni, de próbáld ki szerintem!
2013. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy valami olyan hangra ugrik, amit te nem hallasz. Az én kutyámnak is van ilyen heppje, csak ő vonyít. Mentőre, tűzoltóra, rendőrautóra, family frostra és minden hasonló zajt kiadó autóra. :) Olyan is volt, hogy már jó fél perccel azelőtt elkezdett vonyítani, hogy mi hallottuk volna a szirénázást és olyan is előfordult, hogy nem jött semmi még is vonyított, gondolom olyan távolságba ment az autó, ahonnan mi még nem hallottuk.


Az fura, hogy anyukádat is megugatja, szídd le, ha ellenségesen közeledik valamelyik családtag felé!

2013. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Ne szidd le!

Ajánlom Jan Fennel - Kutyaszichológia című könyvét, amiben egy egészen hasonló esetről van szó. A kutyád a családotokban a falkavezér, és téged választott az alfapárjának, így véd mindenkitől, még anyukádtól is, és mivel a természetben a farkasfalkában csak az alfapár szaporodhat, így a kutyád minden fizikai érintkezést, akár az anyukáddal is, zokon vesz. El kell venni tőle a vezérség szerepét, és megoldódik a probléma. Hogy ezt hogyan teheted meg, leírja a könyv. Rossz hír, hogy ehhez például nem szabad engedned, hogy az ágyadban aludjon. A szobádban igen, de az ágyadban nem.

2013. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
próbálkoztam már hasonlókkal én is..mostanában pl nem alszik a szobámban,..hanem anyukámmal..tök jól el van vele meg minden..és nála nem csinálja ezt..reggelente ahogy anyum jön kelteni be-be szökik a szobámba és akkor kezd rá..azért köszi a segítséget :)
2013. jan. 6. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez is alátámasztja az állításomat. Anyukáddal amúgy nincs baja, de amint egy erősebb érintkezésbe léptek (ébresztés) problémázik. A megoldás pedig nem szimplán az, hogy nem alszik veled, ez csak egy része. Az egész hozzáállásodon kellene változtatni, és ez a könyv erről szól, szerintem olvasd el.
2013. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát majd igyekszem..
2013. jan. 7. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!