Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Infókat+tapasztalatokat!...

Nyitrai János kérdése:

Infókat+tapasztalatokat! Melyik állatot válasszam?

Figyelt kérdés

szülinapomra szerettem volna egy kutyát de nem lehet ezért a szüleimmel kompromisszumot kötöttünk , hogy válasszak valami pici kis állatkát és szóba jött a CSINCSILLA,a MADÁR, a PATKÁNY és a SÜNI.


A süni az biztos de mi legyen a második? Mert a patkány és a csincsilla között vacilálok... Ti szerintetek melyik a jobb? Nektek melyik van? Meg vagytok elégedve velük? Ha van akkor hátrányaik? Nekem a következő néző pontok a fontosak: Melyik foglal nagyobb helyet? Melyik Drágább? Melyik él tovább/mennyi ideig pontosan? Melyik büdösebb? Melyik igényesebb/Melyiknek drágább a tartása? Tehát a véleményetek és a tapasztalaitok érdekelnek!

Előre is nagyon köszönöm.

A szellemes poénokat (mint pl.: a google a barátod) és a bunkó megjegyzéseket kérlek szépen mellőzétek! :D Köszi :)



2013. jún. 22. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Más állat nem jöhet szóba? Pl. tengerimalac? Arról tudok írni tapasztalatokat.
2013. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy biztosan az utánam levők többsége a csincsillára fog szavazni. Én a patkányt javaslom, 1: nagyon sokan vannak az állatkereskedésekben, mert senki nem szeretné őket. Az utcai patkányokról ered, hogy betegséget és fertőzéseket terjesztenek, amik az állatkereskedésben élőkre nem igaz!

2: Egy patkánynak házi jellegű játékok is kielégítők, tehát ha beraksz egy hosszabb papírgurigát, azon járni, kelni fog. Ellentétben a csincsilla nem fér be, csak a bolti, nem is biztos, hogy olcsó - játékokba.

3: Nagyon sok mindent elfogyaszt, persze nem lehet neki bármit betenni. Viszont ha veszel neki valami nekik összeállított kaját, lehet neki mást is berakni, ezért a kaja több ideig bírja.

4: A patkányok nem igazán igényes állatok. Nem kell őket fésülni, fürdetni, és könnyebb a hűtésük a nagy melegben :).

2013. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, hasznos volt. :) Ha kérdezhetem neked van/volt patkányod?
2013. jún. 22. 12:35
 4/11 A kérdező kommentje:
gondolkodtam a tengi malackán is csak az elég büdös és sokat cincog/vinnyog főleg este. :) Talán egy irtó nagyon picikét minimálisan a patit pártolom :D
2013. jún. 22. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok

Nem, de ezek alap dolgok, az jó, ha hasznos, én szerintem patkányt válassz. Amiket leírtam, ahhoz józan ész és egy kis állatismeret kell, semmi több :)

2013. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

nekem eddigi életemben 26 db tengerimalacom volt, volt, hogy egyszerre 10 is, és tuti lehetsz benne, hogy nem vinnyognak-nyávognak...tündériek:)


a süni nem tudom hogyan jön képbe, iszonyatos erős szaga van és nagyra nő...plusz vadállat, nem tudom hogy gondoltad terráriumban tartani:)


madaram is volt....hát....szépek, koszosak, hangosak, és hiába mondják pl pintyekre h nem szaporodnak fogságban...nálunk sikerült:D és nem tudod őket ölelgetni...csak vannak és nézed és ennyi.


Csincsillám is volt...én vele nem tudtam kialakítani olyan mély barátságot mint a malackákkal...


volt még tekim és hörcsögöm...a hörcsög egy kicsit izgágább mint a tengerimalac, a teki szintén csak nézhető verzió.


cicád se lehet?

nyuszi?


hát nálunk a csini 4 évig élt (de tudok 13 évesről is), vagy addig se...a hörcsög 1, a tengerimalackák változó, de az első 7 évig élt nálunk és utána még tivábbadtuk ismerősöknek (költöztünk épp). A madárkák 1-2 év.


drága: legdrágább a csini ezek közül, mind a ketrece, mind maga az állat


büdösség: a süni a nr.1 és a madarak


nagyobb hely: süni lesz a legnagyobb talán, aztán a csini.


a tartása egyiknek sem nagyon drága, egy adag forgács olyan 500 ft, egy adag eleség dettó, mellé gyümölcs-zöldség mehet, madaraknak mész kell. A mag bő két hétig vagy tovább is kitart. Almolni hetente érdemes. Csincsilla szeret homokban pancsikálni:)


én tengerimalacot mondanék!


23 L

2013. jún. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen, meggondolom, hasznos volt (like-oltam is)! :D
2013. jún. 23. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a süniről tudok mondani pár dolgot. Éjszakai állat, tehát ha a szobádban lenne a ketrece, nem biztos, hogy tudnál tőle aludni. Nem annyira olcsó sem, fél m2 ketrec, 10.000 Ft, sün maga min 10.000, vagy több és a többi dolog (ház, amiben nappal alszik, almos tál, etetők, itató). Egyébként aranyosak és a legtöbb megtanulja, hogy egy helyre végezze a dolgát, feltéve, ha biztosítanak neki a ketrecen belül almos tálcát macskaalommal. Ha jó a macskaalom, akkor nem is büdösek, mert magában tartja a szagokat. A ketrec többi részére lehet tenni pl forgácsot, vagy lábtörlőt, vagy bármi puhát. Szeretik a puha dolgokat. :)
2013. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyik állat sem büdös ha normálisan takarítod. Így a tengerimalac sem.
2013. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A csincsilla igényes állat, és 18 évig is elélhet. Csak függőknek való.

Elsőre inkább a patkány, malac, höri, nyuszi a nyerő. Menjetek el tenyésztőkhöz és szimatoljatok körül! :)

Kutyapótléknak a patkány, és a nyuszi elég jó választás.


Amúgy szaga minden állati ürüléknek van. Akármit választasz, az állattartás jelentős részben takarításból áll.

És arra sincs garancia, hogy a lakótársad minden éjjel aludni fog. A patkány, höri, csincsilla pl. konkrétan éjszakai állat, a malacka inkább csak rossz alvó. :)

2013. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!