Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei, vagy Boxer? Melyiket...

Shar pei, vagy Boxer? Melyiket válasszam szerintetek? Személyes tapasztalatokat is szívesen fogadok!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék venni egy kiskutyát, a Shar pei, és a Boxer között filózok.. :)

Naponta 4-5 órát tudnék vele aktívan tölteni, plusz a hétvégék szinte 100%-ban szabadok mindig.

Kertes házban élünk. Kisgyerek nincsen, viszont édesanyám itt él nálunk, ő 70éves, tehát hozzá mindenképpen alkalmazkodni kell.

A véleményeteket szeretném kérni, szerintetek melyik kutyát válasszam? Boxer, vagy Shar pei tulajdonosok személyes tapasztalatát is nagyon szívesen várom! (milyen a kutya jelleme, melyek a hátrányai, előnyei az adott fajtának)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 17. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy volt-e kutyád korábban. Nekem shap pei-em is van, 3 másik fajta mellett és azt kell mondjam, nem egyszerű kutyák. Csak akkor válaszd a shar pei-t, ha elég következetes tudsz vele lenni MINDIG! Elég makacs természetük van és idegenekkel szemben tartózkodóak, de nagyon szeretetreméltó kutyák. Ami mellette szól, hogy kevésbé izgága, mint egy boxer, ezért kisebb az esély, hogy a mamát fellökje vagy elsodorja a nagy ugri-bugri hevében, ameddig nincs szabályozva az ugrálás.


A boxerek nagyon okos kutyák, könnyebben nevelhetőek, mint egy shar pei, viszont rettentő izgágák és ez az évek múlásával sem fog változni.


Én nem szeretnélek egyik kutyára sem rábeszélni és lebeszélni sem szeretnélek egyikről sem. Szerintem mindkét fajtának megvan a maga előnye és hátránya is, de megfelelő kezekben, kutyaovi és kutyasuli mellett jó választás lehet bármelyik, ahogyan nem megfelelő neveléssel rossz választás is lehet.

2013. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De bent lenne a házban a kutya ugye? Én a boxert választanám, könnyen kezelhető okos fajta, viszont nagy a mozgás igénye. Lakásban kell tartani.
2013. márc. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Csak Kicsi H válasza:
Csak a boxszer fajtát ismerem,de a kis köjkök nagyon nagyon hiperaktívak és nagyonnagy a mozgásigényük
2013. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 siklóimádó válasza:
Én a boxert választanám , nagyon hűséges , könnyen tanítható , engedelemes az idősekkel is jól kijön ... :)és nagyon szereti a gazdáját ;)
2013. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2013. márc. 19. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!