Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen fajtájú a...

Szerintetek milyen fajtájú a nyuszim? (képek lent)

Figyelt kérdés

úgy kaptuk, hogy törpenyúl, de pont ma 4 hónapos.

ezeken a képeken 2 vagy 3 hónapos lehet, de szerintem tuti hogy nem törpenyúl, mert 4 hónaposan több mint két kiló, talán meg van három is. szóval szerintetek milyen fajtájú?

[link]


[link]


[link]



2013. júl. 1. 08:36
1 2
 11/20 Platypus ***** válasza:
Erősen emlékeztet a csincsillanyúlra. Ez egy kistestű házinyúl fajta. Nem valószínű, hogy fajtatiszta, de nagyrészt az lehet benne.
2013. júl. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
tényleg emlékeztet rá, de akkor ez azt jelenti hogy van benne csincsilla vér, vagy csak képletesen ez a neve?.. egyébkéntn nem hiszem hogy az, de nem kizárt.. ha az akkor mekkorára nőhet meg?
2013. júl. 1. 17:17
 13/20 Platypus ***** válasza:

Természetesen nincs benne csincsilla vér. Csak nagyon hasonlít a színe rá, ezért hívják így. Van csincsilla macska is, az sem valami rágcsálóXmacska hibridszörny. :)


A csincsillanyúlnál 4,5-5,5 kiló a várható kifejlett testsúly. De egy keveréknél elég nehéz megtippelni, mert bármi lehet benne. Ha törpének kaptad, akkor talán van is benne valamennyi törpe vér, és akkor kisebb lesz.


[link]

2013. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, de szerinted keverék, szóval lehet rajta látni, hogy nem csak csincsilla nyúl, vagy teljes egészében annak tűnik?
2013. júl. 1. 17:35
 15/20 Platypus ***** válasza:
Annyira nem ismerem a nyúlfajtákat, hogy biztosra meg tudjam mondani a kinézetéről, hogy keverék. Viszont nagyon kevesen tenyésztetnek fajtatisztán nyulat, így az ismeretlen származású nyulaknál ezt nem is érdemes remélni. Ha egy állatot nem úgy kapsz, hogy egy adott fajtába tartozik, akkor 99% hogy keverék. Ráadásul olyan fajta sincs, hogy "törpenyúl", amire csak ennyit mondanak, az már eleve keverék szokott lenni.
2013. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
értem köszönöm
2013. júl. 1. 18:20
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem házinyúl, de előfordulhat, hogy van benne egy kis törpe vér is, ettől függ, hogy mekkora lesz, bár szerintem sima házinyúl:)

Egyébként nagyon ari:)

2013. júl. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
lehet..ki tudja :) de köszi :))
2013. júl. 1. 19:59
 19/20 Vera25 ***** válasza:
nem törpe az már most látszik.Szerintem német orias,belga orias ilyesmi keverek
2013. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
az sem kizárt, köszönöm a választ :)
2013. júl. 2. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!