Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehetne tenni?

Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja nálunk van az új aranyhöri. De eléggé félős, néha attól is megijed, ha lassan nyúlunk hozzá. Simogatás alól kibújik, kint nem mer enni a kezemből, csak bent a ketrecén belül.

A probléma pedig az, hogy szinte délután ki sem jön. Iszik és eszik rendesen. 10-kor kijön, akkor ha még ébren vagyok, tudok vele foglalkozni... Most mit tudodnék vele csinálni? Így hogyan szok meg, ha alig tudok vele foglalkozni?? Én pedig örülnék, ha legalább napi 1 órát sikerülne...

Tehát... Fél stb...


U.i: Nem mi vettük, mert a városunkban nem lehet aranyhörcsögöt venni. Anya munkatársa vette, neki pedig a gyerekei állandóak kikapkodták az üvegből... A fiatalabbik meg szorongatta is. Utána nem rakták vissza a fedőt, még meg is szökött náluk... De aztán egy kutya rátalált, és így került hozzánk.. Szerintem ez is az egyik ok, hogy ennyire félős.



2013. júl. 1. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy az emlékek.

De valamit tudnod kell: A hörcsögök éjszakai állatok magyarul nappal alszanak és éjjel "élik az életüket"

2013. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szokott harapni ha felé nyúlsz?
2013. júl. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem harap, szelíd, végül is kilehet venni, de azt is csak nekem engedi meg. Van, hogy viszont kibújik alóla.
2013. júl. 1. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány éves?
2013. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
egyszer vedd ki és órákig kényesztesd, próbáld etetni,itatni a kezedből, vagy mellőled, majd tartsd sokáig a kezedbe és simogasd hogy megszokjon és napokig 1 órán át tedd ezt. Később ő fog oda jönni hogy kivedd :)
2013. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

ha azzal az alapvető ténnyel sem vagy tisztában, hogy a hörcsög ÉJSZAKAI állat akkor miért kellett hörcsög? a patkányok, tengeridisznók és nyulak egész jól megvannak a nappali életmóddal is DE a hörcsögök rosszul viselik ha nem alhatnak amikor akarnak.


ha nappal felébreszted persze, hogy nem fog szeretni...te se szeretnéd azt az embert aki hajnali 2kor kiverne az ágyból mert épp játszani akar veled...én is utálnálak a helyében ha nappal zargatnál, mikor aludni próbálok! vagyis, ha foglalkozni szeretnél vele akkor kénytelen leszel éjjel is ébren lenni amikor ő is ébren van. én is ezt tettem és imádott a hörcsögöm :)


egy hörcsög magának való állat ne akard kivenni ha neki nincs kedve hozzá. nem is értem mi ez a mánia, hogy ki kell venni a hörcsögöt még akkor is ha az a szerencsétlen pára ki se akar jönni. enyém 5 évig élt úgy, hogy csak akkor jött ki mikor ki akart jönni és így is napi 1-2 órát kint futkosott a szobámban. nem is kellett figyelnem rá mert teljesen tisztában volt vele, hogy hova mehet és hova nem (egyszer rászóltam, hogy oda nem mehet és onnantól nem is ment oda). és mikor vissza akart menni akkor odajött a lábamhoz, hogy tegyem vissza...


megharapni nem fog csak megdöglik idő előtt ha nem tartod tisztában az igényeit...ha nappal nem hagyod aludni akkor a te hörcsögöd is a tipikus max 2 évesen elpusztuló hörcsögök közé fog kerülni mert agyon stresszeled...


egyébként remélem tudod, hogy a hörcsög nem vega...mindenevő szóval lisztkukac, gyászbogárlárva és egyéb állati fehérjék is szerepelnek az étlapján a magokon és friss zölden kívül...illetve vitaminokat se árt neki adagolni. egyáltalán nem kielégítőek a különböző magkeverékek számukra (sem)...még a versele laga termékeket se tartom semmire, hogy őszinte legyek.


ui: a háttér is okozhatja, hogy félős de sokat segíthetsz a dolgon megfelelő bánásmóddal...pl ha nem szeret kijönni a ketrecből akkor ne erőltesd :)

2013. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak..

Tévedésben vagy, vagy én nem írtam.

Nem szoktam felkelteni, tudom, hogy éjszakai állat!

Eszem ágában sincs zargatni. Azért írtam, MERT SZOKATLAN, hogy eddigi hörcsögeim délután folyamán is többször kijöttek.

Előre is bocsi, hogy felmertem rakni ezt a kérdést.

2013. júl. 1. 19:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Bírom, hogy olyan válaszok is jönnek, ami egyáltalán nem a kérdésre adnak magyarázatot, hanem teljesen fárasztó hegyibeszédek és kioktatások. Ne nézz már hülyének ember!
2013. júl. 1. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!