Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az aranyhörcsög fel tud...

Az aranyhörcsög fel tud kapaszkodni 28 cm magasra?

Figyelt kérdés
Csináltam a hörcsögömnek egy karámot könyvekből, a könyvek 28 cm magasak, de félek hogy ki tud belőle ugrani az aranyhörcsögöm mert állandóan ott ugrál és majdnem eléri a tetejét. Ha pedig eléri a tetejét akkor fel tudja magát húzni. Szerintetek ki tudna mászni? Mit csináljak hogy ne tudjon kijönni?

2013. júl. 3. 21:56
 1/2 anonim válasza:
Szerintem ha ugrálással eléri a tetejét, akkor előbb utóbb ki tud belőle kapaszkodni, mivel egy átlagos felnőtt aranyhörcsög 10-12 cm, így egy akkora távolságot bőven leküzd. Ezen kívül mivel a hörcsög állandóan koptatja a fogát, ki is tudja rágni a könyvet 1-2 nap alatt, szóval ez semmiképp nem jó megoldás. De van több megoldás is, elsőre azt javasolnám hogy tegyél a tetejére valamilyen rácsot, akármilyet, és azt erősítsd úgy rá, hogy ne legyen rajta rés, ahol kiférne a hörcsög. Ezen kívül ne tegyél be neki semmilyen tárgyat, mókusereket sem semmiképpen, mert ezektől csak magasabbra kerül. Hosszú távú megoldásként, szerintem vegyél neki egy nagyobb akváriumot, az is tökéletes az aranyhörcsög tartására, olcsóbb mint a ketrec, és tárgyakat, szórakoztató eszközöket is tudsz neki belepakolni. Csak azt is fedd le valamivel ha túl magas berendezést hozol neki létre.
2013. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A karámot azért csináltam, hogy naponta 1-2 órát tudjon futkározni nagyobb helyen. A tetejét meg csak ugrással éri el majdnem.
2013. júl. 4. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!