Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi bajuk van a szülőknek a...

Mi bajuk van a szülőknek a vadászgörénnyel?

Figyelt kérdés
Már eljutottam odáig hogy a "fújból" "aranyos állatka" szintre de még mindig nem engedik

2013. júl. 5. 09:47
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:

Talán attól tartanak, hogy büdös (van benne valami), illetve hogy elcsen tárgyakat, amelyeket aztán nem lehet megtalálni?


Emellett rengeteget kell foglalkozni egy görénnyel, nevelni, tanítani.

2013. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ugyanaz kb mint a kutyákkal, mert a vadászgörénnyel is igencsak sokat kell foglalkozni és törődni, nevelni, takarítani. Talán még többet is mint egy kutyával. És sokba kerül a tartása, amit nyilván egy gyerek nem tud megfizetni, na meg az újdonság elmúlik, és a gyerek már nem takarít, nem foglalkozik vele ahogy kéne, és a szülőre marad. Ez nagyrészt így van sajnos. Ez lehet a szülők gondja.
2013. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Bozsikrisz ***** válasza:

Én sosem tudnám az édesanyámat rábeszélni egy görényre, mondjuk én nem is szeretnék :)

Régen volt tengerimalacom, neki az is "patkány" volt, igaz egy idő után már próbált vele barátkozni, de ha rajta múlt volna sosem lett volna rágcsálónk.

A görényeket sokan nem kedvelik, ami érthető is, hiszen nem egy klasszikus szépség, ráadásul büdi is (mármint pézsma szaga van)

Szerintem is jó fejek, nekem is tetszenek, de nem kéne.

Nagy háború lesz, mire meggyőzöd a szüleidet, hogy görkét tarthass :)

2013. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De tudniuk kéne hogy van felelősségérzetem hiszen már volt teknősöm 6éves korom óta és takarítottam a vizét a páncélját kivettem a vízből teljesen kézhez szokott most egy éve hogy meghalt
2013. júl. 5. 10:23
 5/12 A kérdező kommentje:
Páncélpuhulása volt
2013. júl. 5. 10:24
 6/12 A kérdező kommentje:
A görikröl pedig majdnem mindent tudok és tisztába vagyok azzal is,hogy milyen időigényes de van rá időm
2013. júl. 5. 10:27
 7/12 Bozsikrisz ***** válasza:
Tőlük nem kérdezted meg, hogy miért nem?
2013. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Anyám azt mondta,hogy nem fog állandóan a henteshez járni megvenni neki a húst pedig én fizetnékmindent van rá 127ezer forintom csak kajára plusz heti1000ft plusz nyári munka szülinap névnap karácsony húsvét ezek mind még több pénzt termelnek nekem plusz a ballagás megduplázza az egész összeget
2013. júl. 5. 10:57
 9/12 A kérdező kommentje:
Úgyhogy mindent én fizetnék de akkor se engedik
2013. júl. 5. 10:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor ezt mondd el neki, hogy te fizetnéd, és te járnál a henteshez, nem neki kéne. Takarítanád, mert nagyon be tud büdösödni (lehetetlen helyekre is el tudja rakni a cafatokat). Te nevelnéd, vigyáznál rá, hogy a konyhába, fürdőszobába ne menjen be (egyszerűb ezt, mint megoldani azoknak a helyiségeknek a görénybiztossá tételét), nem engednéd a szüleid hálószobájába (ha nem kedvelik, nem fog nekik tetszeni, ha az ágyukon randalírozik), vigyáznál rá, nehogy elcsenje anyukád kedvenc cipőjét stb. Ha ismered a görényeket, tudod, mik a veszélyek, mire kell figyelni, szépen mondd el, hogy minderre figyelnél. És mutass alternatívát, hogyan foglalkoznál vele most a nyáron és hogyan az iskolaidőben.

Illetve az sem árt, ha elmondod anyukádnak, hogy tervezed az etetést. Azon kívül, hogy te vennéd a húst, te is darálnád/aprítanád (ha szükség van rá), utána elmosogatnál, fertőtlenítenél magad után.

(Az orvosi költségekkel nincs bajuk? Mert ennyiből azért hosszú távon nem lehet kijönni, ha minden oltást és esetleg felmerülő komoly orvosi költséget belekalkulálunk.)

2013. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!