Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » KÉt új, testvérpár dzsungim...

KÉt új, testvérpár dzsungim közül az egyik nagyon félős, szaladgál, a másik szaglász, hogyan szoktathatnám őket kézhez?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, már fáradt vagyok írni, megviselt a nap, de itt szerintem mindent megtalálsz, ha nem, nyugodtan írj privátot, válaszolok:)


[link]

2009. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hm, hát ezen sem bő, akkor írok:) Eleinte csak tedd be a kezed, rajta valami finomsággal (javaslom a napraforgó magot, és a sajtot, de 1 nap 2 alkalomnál többször ne nagyon adj nekik sajtot, eléggé zsíros némelyik, a napraforgóval is csínján)

Aztán hagyd, hogy egyen belőle. Lehet ellopja, de ha sokszor próbálkozol ott marad. Eleinte lehet beleharap a tenyeredbe, de ha csípés szerű, akkor a kaja miatt van, nem félelmében. Soha ne felülről közelíts, mert másfél méterig lát jól, lehet ragadozónak hiszi a kezed, és támad... mindig oldalról, hagyd, hogy megszaglásszon.

Aztán ha a kezedtől már nem tart annyira, szintén adj neki valami finomságot, de ne engedd el, hadd egye ki az ujjaid közül.

Ha így is elfogadja már, akkor csalogasd a kezedbe szintén kajával, vedd ki, simogasd, játssz vele, néha adj neki jutalomfalatot. A végén már a tenyeredből is enni fog, ha olyan kedve van.

Persze ezeket szépen fokozatosan csináld, én 2 hétvége alatt szoktattam magamhoz barátnőm két hörijét, mind a ketten idősebbek, 1 év körüliek. Azért hétvégén, mert hétközben nem vagyok itthon, addig anyum gondozza őket:)


Sok sikert és örömet kívánok hozzájuk!:)


Ui: Testvérpárnál az ivarérettségkor figyelj, nehogy bántsák egymást. Ha akkor nem teszik, valószínű utána sem fogják.

2009. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!