Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hörcsögnek miket kell...

Egy hörcsögnek miket kell venni ami alap?

Figyelt kérdés
Van egy nagyobb ketrecem. Havonta mennyibe kerülne 2kis hörcsög tartása?
2013. júl. 9. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hörcsögöt egyedül tartunk mert magányos, területvédő állat. Vagy veszel még egy ketrecet vagy egy hörcsit veszel.

Aztán alom kell neki meg ennivaló... Magkeverék és forgács. Ez nem kerül sokba ha havonta nézed. :) Nagyon keveset eszik egy törpehörcsög pláne. Itató kell bele víz, de az meg igazán nem költséges. Hörcsögkerék de ez egyszeri vétel, ha nincs a ketrecben alapból. Aztán gyümölcsök, zöldségek azt meg amúgy is veszel magadnak és az, hogy neki naponta egy-egy darabkát beadj az sem kerül szinte semmibe.. :)

2013. júl. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem meg azt mták h 2-t vegyek, mert akkor nem fognak unatkozni.
2013. júl. 9. 20:29
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha Aranyhörcsögöket veszel, akkor külön tartsd őket,mert az Aranyhörcsög magányos állat. Ha Dzsungáriai törpehörcsögöket veszel akkor tartsd őket egy ketrecben,mert táras lények. Egyébként a tartásuk nem vészes,nem kerül sok pénzbe.Alap, amit kell venned:Faforgács,magok/ajánlott a vitaminos magkeverék/. Havonta kb:1000-ft a tartásuk, ha együtt tartod őket.
2013. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az előbbi vagyok. Az itató nem fontos . A höriknek, ezenkívül kell széna. Reggel TILOS felébreszteni őket. Este már nyugodtan kiveheted őket. Az Aranyhörcsögöket nem szabad összeereszteni játszani!
2013. júl. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2013. júl. 10. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:
A DZSUNGÁRIAI NEM TÁRSAS nem tudom mikor értitek már meg, hogy terület védő és kinyírja a társát!! Akkor is ha egy neműek és alomtestvérek... Lehet, csak akkor értitek meg, ha kinyírták egymást a hörcsögeitek?? O.o
2013. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is társas állat a dzsungi.Az egyik ismerősöm is együtt tartha őket,igaz egynemüek és alomtársak.De az aranyhöri biztos,hogy csak magányosan szeret élni.

A hörcsög tartás nem kerül sokba és nem is kell havonta vásárolni.1 csomag höritáp pl biztos,hogy eltart legalább 3 hónapig még 2-nek is.Sőt talán még több ideig is...Az alom meg a széna az amit még rendszeresen kell venni a tápon kívül.Az itató nem létszükséges,de csak akkor hagyhatod ki ennek a vásarlását,ha mindennap tudsz neki adni lédús gyümölcsöket/zöldségeket,amivel tudja pótolni a folyadékot.A hörcsög kereket szerintem vedd meg,mert az sokat jelent az egészségüknek.Persze ezen kívül azért ki kell venned min.napi 1 órát.Házikó is egyszeri kölcség lenne,ha néha nem fogyna el...:)De ha szerzel neki rágásra alkalmas ágakat,akkor csak egyszer kell megvenned.;)Lehet,hogy valamit kifelejtettem,de a többi már csak kiegészítés:)

2013. júl. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Axhucsina ***** válasza:
Mivel már van ketreced az nem kell. Ha állatkereskedésben veszed akkor olyat vegyél ami már amúgy is egy akváriumban volt. Ha ez megvan vegyél almot, itatót, fogkoptatót, eleséget. A szórakozás kedvéért rakhatsz be egy kereket, vagy WC - papír gurigát is. Ha még belefér a keretbe amit rá szánsz vehetsz neki szénát amit rágcsálhat, alhat benne. Amúgy nekem is 2 hörim van egy ketrecben, és néha összevesznek, de olyankor szétszedem őket.
2013. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!