Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyiket ajánljátok és miért?

Melyiket ajánljátok és miért?

Figyelt kérdés
Kisállatot szeretnék de nem tudom milyent.Törpehörcsögöm és egerem van, de én inkább olyant szeretnék most,amelyiket lehet simogatni és igényli is mert a hörim pld folyton elszalad ha simogatom és mindig csak menne (de szelíd, soha nem harap).Nyuszira,tengerimalacra,patkányra gondoltam.Sokat foglalkoznék vele.Nektek milyen van, egyedül vagy párban tartjátok...?

2013. júl. 10. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tengerimalac lehet simogatni és felfedező is viszont ha akarsz 2 kell belőle
2013. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezek közül a patkány a legintelligensebb, ha jól bánsz vele, imádni fog. Hallottam olyan történeteket, hogy a patkány amikor hazaér a gazdája, akkor a polcról rögtön a nyakába ugrik. Belebújik a zsebbe, elalszik az öledben ha simogatod. Szobatisztaságra is lehet tanítani őket. De velük többet is kell foglalkozni, mint egy tengerimalaccal. Én nem bírom a malacokat, olyan egyhangú, hogy kiveszed, simogatod (közben összebogyózik mindent) aztán visszateszed. Persze ő ezt élvezi, meg "dorombol" de nem lebeszélni akarlak erről sem, csak én így gondolom.

A nyuszi is aranyos, selymes, ha jó genetikájút fogsz ki, akkor szelíd is. Az enyém rendes tarka bak házinyúl volt, imádta ha vakargatjuk a fülét-homlokát, vagy fésülgetjük. Az udvaron is el lehetett engedni, jól elvolt a kutyákkal is és meg is tudtuk fogni ha kellett, mert éjszakára azért nem hagytuk az udvaron. De játszani, aludni vele nem lehetett, ha olyan kedve volt hogy ő aztán most nem akar aludni menni, akkor jól össze is karmolt. Azért szerettük, most tavasszal távozott tőlünk 6-7 évesen... :( Még egyszer Húsvétra kaptuk a tesójával, de ő az oltás ellenére is belehalt a szúnyogok terjesztette betegségbe... Nyulaknál ez igen gyakori sajnos.

2013. júl. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és nagyon sajnálom a nyuszidat:( Nekem volt kisebb koromban nyuszim ő normál házinyúl volt mindent szétrágott,és nem lehetett emelgetni mert azonnal karmolt.De ha olyan kedve volt akkor lehetett simizni is.Ő is sokat volt a kertben,nagyon szerette:)A patkány szerinted büdös??Mármint ugye van egérkém és őt nagyon gyakran kell takarítani mert amúgy elég büdi, de a hörcsög meg egyáltalán nem.
2013. júl. 10. 19:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy büdösebb lenne, mint az egér. Csak mivel nagyobb, így nagyobbat piszkít is. 2-3 naponta illik kipucolni. Sőt, a hím patkányok jelölgetnek is, ha kiengeded, viszont sokkal ragaszkodóbbak. Ha engednék itthon, hogy legyen egy csuklyás patkányom, akkor tuti nőstényt választanék.

De itt van a fórum, amit akkoriban olvasgattam, tanításuk, viselkedésük, gondozásuk, eladó patik, tényleg van minden: [link] Én már letettem róla, úgysem engedik meg.

2013. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.És még1 a patkány társas állat?mármint neki is kell egy társ mint az egérnek?
2013. júl. 10. 19:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nyuszim van, egyedül tartom, de annyit foglalkozunk vele, hogy nem hiányzik neki társ:)

Szerintem nagyon jófej kisállatok, már teljesen "belakta" a családot. Este, ha anyukám megy fel lefeküdni, mindenkitől elköszön, ilyenkor általában nyuszi is felugrik a kanapéra és 2 lábon áll, hogy ő is kapjon puszit:D

A nevére is hallgat, meg szokott néha bújócskázni, tényleg imádnivaló kisállatok.

2013. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindenféle képpen a tengerimalacot ajánlanám neked!:) Tulajdonságai: lehet simogatni, kötdik hozád, nem harap meg, iszonyatosan rohadtul aranyos, amikor megjössz már vinnyogni fog mert rül neked, mikor halja hogy kaját akarsz neki adni szintén már magyarázni fog mert örül, simán öledbe veheted mert ottmarad, imád játszani, szereti az embereket, elvileg éjjeli állat, de nem igaz mert a háziasított éjjel alszik és nappal van ébren. szerintem a tengerimalac a legcukibb, a nyuszival meg a patkánnyal az a probléma hogy szét rágnak mindent ha kiengeded őket, a hörcsög meg tök kicsi, és mindnhova bebúlyik, viszont a mali nem fog bebúlnyi nagyon sehova, és nem rágcsál meg mindent. e melett ha szeretnék kettő kell mert társas élőlny (2 lányt aánlok) emelett nagy ketrec kell nekik, minimum 100*50 centis. sok sikerrt én a tengerimalacot ajánlom nem fogod szerintem megbánni iszonyat cukik*-*
2013. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a Degut ajánlom./amerikai patkány/

. Párban érdemes tartani,mert társas lény,és depressziós lesz ha nem veszel neki társat. /persze ez változó/

Azért ajánlom,mert este-éjjel nagyon halk.Általában ekkor alszik

/Sokat kell vele-velük foglalkozni.kb:4-5 órát.

Ui:Reggel aktív!

2013. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, az utolsó nekem is eszebe jutatott néhání dolgot a tengerimalaccal kapcsolatban, a tengerimali is depressziós lesz ha veszel neki társat, illetve a tengerimalcokkal is, foglalkozni kell, eleinte sokat kell hozzájuk beszélni stb. oda kell rájuk figyelni:) és mindennap kell nekik valami zöldésg vagy gyümit adni:D
2013. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és deguim is voltak nagyon cukik:)nem tudom lehet hogy a malac lesz a nyertes:D
2013. júl. 11. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!