Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a nősténydegu vemhes a hím...

Lotti2001 kérdése:

Ha a nősténydegu vemhes a hím degut már ki kell venni az elején vagy csak ha nő a nőstény pocija?

Figyelt kérdés
tegnap születtek először kicsik és valamelyik megölte az összeset és félek hogy ha lesznek még kicsik azokat is megölik

2013. júl. 11. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt nem értem. az addig ok, hogy a hím degut kiveszed, de azért szokták kivenni (a szülés után v előtt közvetlen), hogy elkerüljék az újabb vemhességet.

a 2. részben azt írod, hogy valamelyik megölte az összeset. most akkor valamelyik kis degu ölte meg a testvéreit, vagy az egyik szülő?

ez nekem amúgy is érdekes, mert a deguszülők általában nem bántják a kölykeiket, az apa se. az viszont elképzelhető, hogy mondjuk a farkukat v. a végtagjukat lerághatja az apa, utóbbiba belepusztulnak, ez azért van, mert a dominanciáját fejezi ki ezzel. ez nem jó, és ilyenkor még jobb, ha a kicsik születése előtt kiveszed őt.

2013. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
valamelyik szülő degu ölte meg de az egyik nem volt teljesen kifejlődve a többi meg ... le volt fejezve és a farkuk a helyén volt de annak nincs köze hogy ez volt neki az első vemhessége? köszi a válszodat
2013. júl. 11. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:

A deguk fűevő állatok. Imádják a vadidegen kölyköket is, nemhogy a saját gyerekeiket! Sok száz kisdegu született már nálam, némelyikük apja lökött kamasz volt, de bármelyik inkább meghalt volna a gyerekeiért, semhogy bántsa őket!

A halva született kölyköket kell a szülőknek megenniük, ha nem segítesz nekik időben eltüntetni a kis testeket. De nem azért eszik meg, mert éhesek, hanem mert ez a kötelességük. Ezzel tudják megvédeni az élőket a hullaszagra gyűlő ragadozóktól.


Élő kölyköket 85 nap múlva tud legkorábban szülni az anya. Ha korábban szül, az vagy vetélés lesz, vagy életképtelen koraszülés. Mindenképp figyeld az anyát, mert vetélés esetén is külön kell raknod az apát. (Mérd az anya súlyát naponta, a hirtelen súlyvesztés és a vérzés együtt, vetélés gyanús.)

2013. júl. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha az anya maga is kisdegu volt amikor vemhes lett, vagy rokonok a szülők, annak lehet köze a halvaszüléshez.
2013. júl. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a váaszodat sokat segítettél. nekem a kisállatkertből vannak a deguim de nem tudom hogy testvérek e vagy sem és mit ajánlasz mit adjak a lánynak enni?
2013. júl. 12. 09:25
 6/6 A kérdező kommentje:
jaj bocsi de nem vettem észre hogy már leírtad hogy mit adjak neki enni . bocsi
2013. júl. 12. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!