Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a nyulam csak a...

Smolek Petra kérdése:

Mit tegyek ha a nyulam csak a wc-jében kapar? Kb.3 hónapos koráig nem is csinált semmit, de amióta ivarérett lett megállás nélkül kaparja a wc-jébe rakott fapellét vagy forgácsot vagy macskaalmot és a kaparása is hangos és mindent kiszór. Megőrjít!

Figyelt kérdés
Nem rakom ki másik szobába és nem vágom le a kezét, se a lábát!
2013. júl. 11. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:

macskaalmot ne rakj neki.

a fressnapf-ban lehet kapni ilyen rágcsálószőnyeget, vegyél neki olyat. amikor én vettem olyat, a nyulam kaparta, és annak nincs is vészes hangja.

de ivartalaníthatod is ettől függetlenül.

2013. júl. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős?

6-8 hónapos korában már lehet ivartalaníttatni, én ezt tenném mindenképp, sokkal nyugodtabb lesz utána!

2013. júl. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyulak üregekben élnek, tehát természetes a kaparás. Ja és idegesítő módon éjszaka/hajnalban csinálják = nem tudsz aludni. Ezért nem szerencsés a hálószobába tartani rágcsálót.
2013. júl. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, majd kipróbálom őket és már több, mint 6 hónapos.
2013. júl. 12. 12:05
 5/8 A kérdező kommentje:
És akkor mégis, milyen almot használjak, vagy berakjam a wc-jét, de azt pedig megállas nélkül kaparja, vagy terítsem szét az almot a ketrecében?
2013. júl. 12. 12:13
 6/8 anonim ***** válasza:
A vécéba rakj fapelletet, a ketrecen kívül meg szalmát.
2013. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én fapelletet rakok a wc-jébe, a ketrec többi részébe semmit, jobban szeret a csupasz műanyagon feküdni.
2013. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De ha meg fapelletet rakok a wc-jébe azt kaparja és ahogy az potyog írtó hangos. Amúgy most nincs is bent wc-je, mert az egész ketrecet forgáccsal töltöttem meg és ennek legalább nincs hangja, csak ezt meg könnyen kiszórja.
2013. júl. 12. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!