Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Befogadtam egy bébi...

SOS! Befogadtam egy bébi sünit, miként élheti túl az anyja nélkül? Milyen időközönként kell etetni?

Figyelt kérdés
Ma találtuk őt, egyedül az út közepén... Ma már adtam neki 3x sült halfilét, amit szívesen elfogadott és megevett. A szeme már kinyílt, a tüskéi megerősödtek, így olyan 3-4 hetesnek tippelném. Nem szeretném addig elengedni, amíg "fel nem nő" és meg nem erősödik. Mit adjak neki a továbbiakban enni?

2013. júl. 12. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért vitted haza? Beteg? Sovány? Bármi más baja van? Mert ha egészséges, és tud szilárdat enni, akkor engedd el valami autóktól távoli helyen, elboldogul már egyedül is, valószínűleg azért van egyedül. Nem kell minden kisméretű állatot megmenteni, főleg nyár közepén, amikor minden tele van élelemmel ;)
2013. júl. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az elsőnek igaza van, ha önálló életre képes, engedd el, nincs fogsághoz szokva.


[link]


Hátha ez segít.

Tejet semmiképp ne adj neki.Azt hiszem macskatáppal, főtt tojással lehet etetni, de azért olvass utána.

2013. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

A nyers tojást is szereti, macskatápot, gyümölcsöket.

Velünk volt olyan, hogy egy egész családot sikerült fognia a kutyának egy éjszaka alatt. Másnap elengedtük őket, hát nem ott voltak megint egy hét után nálunk?

Idén nyáron viszont nem volt semmi ilyesmi, már-már hiányolom az éjjeli razziákat.

2013. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hol engedhetném el a sünit?
2013. júl. 13. 00:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet azzal, hogy nem adhatsz neki tejet. Az afrikai fehérhasú törpesünök a legismertebbek, mert őket szokás háziállatkén tartani, ők valóban laktózérzékenyek, de Magyarországon nem élnek vadon. A magyar sünik köztudottan imádják a tejet, szerintem (ha még nálad van), nyugodtan adhatsz neki. :)
2013. júl. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fehérhasúak is imádják, de ugyanúgy tejcukorérzékenyek, mint a keleti sünök. Persze lehet nekik tejet adni, csak aztán nem kell meglepődni, ha el találnak pusztulni, vagy jobb esetben csak kapnak egy izmos hasmenést.
2013. júl. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!