Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti milyen időközönként takarít...

Ti milyen időközönként takarítjátok a tengerimalacot?

Figyelt kérdés

1 hete van nálam egy 6 hetes tengerimali,(5 testvérétől és a szüleitől választották el) és nagyon sokat pisil, és 2 max. 3 nap után írtó büdös! És még csak nem is egy helyre végzi a dolgát.. :S

Az első 3 napba nagyon félt, most már kezd megnyugodni, de van, hogy most is rá jön még a futkosás.. Eleinte mindig lepisilt, most már úgy veszem ki, hogy van alatta törölköző.. de azt hiszem arról már leszokott, hogy kint végezze a dolgát..

Elképzelhető, hogy a félelem miatt csinálja, mert még új neki a hely?


2013. jún. 5. 18:28
 1/7 Esprimo Mobile ***** válasza:
Nekem mig volt én naponta takaritottam , ha forgácsot raksz alá akkor, talán elég 2-naponta és nem büdös anyira. De én költségkimélöen tartottam a malacot, általába nemraktam alá forgácsot, rengeteg reklámujságot dobálnakk be a postaládánkba , megfelelöen rétegelve és beosztva , naponta cserélve az is megteszi, na és tavasztol öszig napi nagy szatyor fü, ami eleség és alom és bujkálojáték egyben. Én egy vasrácsal lefedett bolti hütöben zacskostej tárolására használt ládában tartottam. Joidöben kint lakott az erkéjen. Szereti a szárazkenyérel a fogát koptatni, mindenfajta zöldség-krumpli-héjat ami a konyhába adodik örül neki. Friss füböl föleg ha majd nagy lessz szörnyüsokat képes megenni. És egy idö után ha meghalja egy nejlonszatyor csörgését (én mindig aba hoztam neki a füvet) visít-sikít hogy kéri a füvet. Ahogy nö a malac anál többet eszik és bogyózik és egyre büdösebb lessz, sajnos ienek. Szobatisztaságra nevelhetöek . De vanak fura dolgaik. 1-évembe került mig megfejtettem hogy kerül a bogyója állandoan a 10-centi magasfalu fris vizü rögzitett poharába, mignem egyszer megmutatta: 2 lábra áll és magaalá gömböjödik, kihuz a fogával a fenekéböl egy bogyót, beldobja a pohárba. Azt ne kérdezd miért jó ez neki , sose jöttem rá.
2013. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jéééé, az érdekes.. mármint ez a bogyózás.. :')

Hát nem tudom, forgács van alatta. Jó idő most nincs ,de majd hozok neki füvet meg ilyeneket, addig meg vállalom a takarítást : ) Köszi a választ

2013. jún. 5. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
1,5 hetente 3 malacom van mind lány felnőtt és egy 20x60s kecóban vannak forgácson tartva.Nem büdösek!
2013. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó.. hát nem tudom, akkor az enyém kilóg a sorból. Tegnap takarítottam, ecetes vízzel kimostam, de most is olyan büdös... És még a kajás tálba is belepisil.. Szüleim azt mondták, hogy el kell vinni az állatkereskedésbe, mert ez így nem állapot.. én meg már tök kivagyok miatta :(
2013. jún. 6. 15:54
 5/7 anonim válasza:
Nekem 100x50-es ketrecem van. Forgács van alattuk, hetente takaritom és el lehet viselni a szagukat
2013. jún. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
120×60as a ketrec, magasság 75..
2013. jún. 8. 11:00
 7/7 zolipop válasza:

2 tengerimalac -külön ketrecben- 100*50-cm,forgácsos és hetente. (és az enyéim se egy helyen végzik el)

a futkosás enyéimnél is volt, de elmúlt, kivéve, mikor viszem nekik a kaját, akkor rohangálnak.

2013. jún. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!