Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisnyúl és macska összeszoktat...

Kisnyúl és macska összeszoktatására ez jó módszer lehet? (vagy legalábbis annak elérésére, hogy ne öljék meg egymást)

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok majd egy törpe nyuszit a két macskám és a két kutyám mellé.

Amikor a macskákat kaptam, akkor mindig azt csináltuk, hogy ha láttuk hogy a kutyák ugatva rohannak a macska felé, akkor felvettük a cicát, és rászóltunk a kutyára, hogy ne bántsák. Egy idő után megtanulták, és most már tök jól elvannak egymás mellett, nem is bántják egymást.

Na a kérdésem az lenne, hogy ez a macskák és a kisnyúl esetében is beválhat? Úgy értem hogy ha kiviszem a kertbe sétálni a nyuszit és látom hogy a macska nagyon nézegeti, akkor ha felveszem, egy idő után megtanulják a macskák, hogy ne bántsák?



2013. júl. 17. 08:51
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Igen szerintem idővel megszokják egymást, én a kutyák miatt aggódnék jobban, ott már nem biztos a siker.
2013. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

ha egy pillanatra leveszed róla a szemed, úgyis fogják

esélyed legfeljebb akkor lenne, ha együtt nőttek volna fel.

egy felnőtt macskának nem fogod tudni megtanítani, hogy ne bántsa, mert ragadozó, a nyúl pedig prédaállat

teljesen szeparáld el őket, ne is látta a macska meg a kutya a nyuszit, mert csúnya vége lesz

2013. júl. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én se nagyon merném összeengedni őket..ismerősöm nyuszija így halt meg, hogy megkergette a kutyájuk és a nyuszi sokkot kapott:(

Persze vannak ellenpéldák is, amikor jól kijönnek egymással, de én egész biztos nem merném összerakni őket.

2013. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. júl. 17. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!