Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit jelent pontosan görénybizt...

Mit jelent pontosan görénybiztossá tenni egy házat? A görények mennyire jó mászók?

Figyelt kérdés

#görény #tartás #kisemlős #görénybiztos
2013. júl. 17. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:
oda ne tudjon menni, ahova nem szabad neki, vagyis ami veszélyes számára (vezetékek), és ahol nem szeretnéd, hogy tönkretegyen valamit. azért ez az elnevezés, hogy 'görénybiztos', mert egy göri bárhova eljuthat, ha akar :D és rendkívül felfedező...
2013. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. júl. 17. 16:29
 3/10 A kérdező kommentje:
El is kezdek dolgozni rajta :D
2013. júl. 17. 16:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon akarja, felmászik mindenen, de a függőleges lakkozott fafelület még neki is probléma. :) De ha nem tolod a falig a komódot, és befér mögé, be fog menni, hogy beszoruljon.

Függönyön elvileg fel tud mászni, kérdés, hogy akar-e. Ágyra talán fel tud ugrani. Nálunk a fotelek tetejéről szemléli a világot, hová ugorjon (minden elég messze van ahhoz, hogy ne kockáztassa meg). A vezetékeket nem rágja, de ha bekapcsolható elosztód van, a világító gomb érdekelni fogja (megpróbálja rágcsálni is, én vagy hatszors szedtem le róla, bárhová teszem, keresi). A tapétát ellenőrizd, a legkisebb púposodás is érdekelni fogja. Nálunk már három helyen lekaparta, mert milye érdekes, mi van mögötte. Az ágy aljába is bemászott, illetve az ágy mögé. A szekrények alatt kis birodalmat rendezett be (nem tudjuk kiszedni, ezt ő is tudja). Pont ezért, ha egészben kap húst (pl. csirkenyakat), vigyázz, ne vigye magával. Ilyen helyeken fogja eldugni.

Fürdő, konyha: mi megoldottuk a problémát, nem jöhet be. De kitartóan akar. Ha belépése van, akkor fürdőben WC teteje lehajtva, mosógép becsukva, szennyes elszeparálva (de mindig ellenőrizd, nincs-e görény a mosásban). Tusfürdők, szappanok, flakonok elérhtetelen helyen. A kádba nem fog beugrani, de ha sikerül neki, visít, ha nem tud kijönni. Vegyszert ne tárolj a földön. (Tiszta olyan, mintha kisgyerek lene a lakásban, kivétel a mosás. Kisbabát ritkán kell kiszedni a mosógép dobjából.)

Konyha: a szekrények legyenek erős mágneszárasok, vagy nehezen nyithatóak. A szemetest zárd jól, többen az ajtóra szerelhető szemetest javasolják (ami ajtónyitással nyílik). A hűtő mögött ügyelj, képes bemenni, de a fűtőszál meg fogja égetni. Ha nem tudod elrekeszteni, inkább ne engedd be (nálunk ez volt a helyzet). A gáztűzhelynél szintén, beszorul, baja lehet. Kamrába, ha egy mód van, ne engedd, el nem tudom képzelni, mit rendetlenkedhet ott.

Amire még ügyelj: előszoba: cipők. Alsó polcok. Szobanövények (kiássa, megeszi - az MVK oldalán van egy jó módszer, hogyan védd a szobapálmát, egyszerű és nagyszerű). Erkély: ne essen le. Ablak: szúnyogháló nem véd, a függönyön fel tud mászni odáig. Mi, ha egyedül hagyjuk, inkább becsukjuk az ablakot.

De ahogy az első mondta: nincs görénybiztos ház. Rendkívül kreatívak.

2013. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. júl. 17. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Még annyit írnék a többiekhez, hogy ahol rendetlenkedik, nagyon vigyázz, hogy ne legyen gumis, vagy olyan játék, amiről könnyen leoperálhat dolgokat (mondjuk gombot). Arra is ügyelj, hogy ha viszel be magadnak oda nasit - például dinnyét - a magja ne essen le, mert tutira megtalálja, és az bélelzáródást okozhat neki.
2013. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, akkor a minek jól nevelt, hogy ha lemorzsolódik a kenyér héja, nem eszi fel a földről, fel lehet takarítani. Ő csak rovarevő. Bár tegnap nagyon rástartolt a májkrémes kenyeremre, alig bírtam visszatartani.
2013. júl. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt csak viccből írtad, ugye, hogy rovarevő?:DD
2013. júl. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, már értem. Szóval a tiétek csak a rovarokat vadássza le. :) Hát, a nasisat azért írtam, mert a mieink odavannak a dinnyéért, és ha a szőnyegre leesik egy mag, nehezen lehet észrevenni. Nekik meg nem túl szerencsés megenni.
2013. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, úgy értettem. :) Valami zümmög, a görény már ugrik is.

Amit a dinnyével kapcsolatban mondtál, hasznos. A minek elég pici, dinnyét még nem adtunk neki (majd ha lesz a telken), de nagyon jó, hogy felhívtad rá a figyelmet, ügyelni fogok, ne potyogtassam a magokat. Lehet, hogy ő is imádni fogja.

2013. júl. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!