Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyenek a görények? Milyet...

Milyenek a görények? Milyet vegyek? Egyáltalán vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy görényt,de kicsit parázok,hogy megharap(állítólag nagyon nagyot harap) vagy a kistesómat.Nehéz leszokatni a harapásról? Ha szerintetek jó ötlet,melyik a leszelídebb vagy a "legjobb" fajta?Mi a rossz/jó dolog bennük?Segítségeteket előre is köszönöm(:

2013. ápr. 24. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Ha fiatal vagy akkor nem ajánlom... Nekem volt görényem, de sajnos pár hónap mulva "meguntam" alig vittem sétálni stb... Kiszedettük a bűzmirigyét, de igy is büdös volt. Nagyon szerettem, de megbántam, hogy görényt kértem, nem viseltem tisztességesen a gondját. Igen, nagyot tud harapni. Ha csak játszik akkor nem akar és nem is fog nagyon megharapni, bár harapdál, csipdes (nem kellemes), viszont egyszer adtam neki húst és véletlenül megharapott...hát majdnem átharapta az ujjam... Egyébként el is szökött 2 év múlva :/
2013. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Görénnyel túl sokat kell foglalkozni, én törpenyulat ajánlanék, esetleg tengeri malacot.
2013. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen,elég fiatal vagyok:D ...Nemtudom,azért még várok válaszokat.:)

Törpenyulat nem szeretnék,nem szimpik:D Tengerimalacom volt,csak öreg volt és meghalt:S

Köszönöm a válaszokat!:)

2013. ápr. 24. 18:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozni KELL vele...az enyém olyan mintha a gyerekem lenne, páromtól kaptam, előre terveztük úgymond. Jólnevelt, szófogadó és jámbor. Tesóm osztálytársai is szokták simogatni, 9 évesek...bejárok vele néha az iskolába, imádják a tanárok, diákok egyaránt. Butaság, hogy borzasztó büdös. Van egy jellegzetes szaga..de ha gondozod nem vészes.


Harapásról: harap, mert játszik, mert kiváncsi...könnyű lenevelni róla. Páromnak hím van, egyszer megkapta a kezem. rászóltam előtte és azonnal elengedte. Nem fog halálra marcingolni...nagyot harap de nem halsz bele... Röviden ennyi...ha segítség kell nyugodtan írj privátban szívesen segítek :)

2013. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azzal nem is lenne szerintem baj,hogy foglakozni kell vele:) Mert már nagyon sok állatom volt,és gondozta őket. Igen,lehet lenne pár kérdésem!:) Köszönöm!
2013. ápr. 24. 18:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Várom az üzidet :)
2013. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy borzasztó büdös. Igen, van egy jellegzetes szaga. Számomra az büdös volt.
2013. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? :) én 14 évesen vettem meg a görimet, pont a legrosszabbkor.. akkor kezdtem ugye a középsulit, sajnos el is kellett ajándékoznom, mert egyszerűen nem tudtam vele annyit foglalkozni, amennyit megérdemel. ha van kérdésed írj üzit nyugodtan, így magamtól nem tudok mit írni.. :) harapásról annyira nem nehéz leszoktatni, de ha nincs, az tény hogy nagyot harap. olyan hogy szelídebb, legjobb fajta nem hiszem hogy létezik.
2013. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

van görényünk...nem szeretem...büdös akárhogy is tartják az az átható pézsmaszag beissza magát a bútorba, ruhába...mindenbe...undorító házi kedvenceknek tartom őket.


nekem a kedvenc kis rágcsálóm a szíriai aranyhörcsög. szerintem a legcukibb állatkák.


ha fiatal vagy ne akarj görényt. nagyon sokat kell vele foglalkozni ahhoz, hogy értelmes állat legyen. ezek nem házi kedvencek. még mindig vadállatok.


a mienk eleinte harapott de szó szerint párszor megküldtem a falnak mikor ráharapott a lábujjamra és hamar rájött, hogy ez így nem egészséges neki...nagyon durván tud harapni, egyszer rendesen csontig átharapta a nagylábujjam...

2013. ápr. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy milyen mikor akarsz egy állatot nagyon...ugye tudunk lebeszélni róla. Én is ilyen voltam. De tényleg csak azt tudom mondani, hogy nagyon gondold át... Nagyon sok görény végzi elszökve,elajándékozva, nem véletlenül :/. Nem ajánlom! Majd huszonévesen gondolkodj el rajta.Komolyan mondom.

21L

2013. ápr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!