Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A mixomatózis tüneteit pruduká...

A mixomatózis tüneteit prudukáló nyúl mérgező-e? Mivel vírus okozza, úgy gondolom nincs vele semmi gond, csak normálisan meg kell főzni-sütni, mint mindig. Tehát ehetőek-e még, vagy inkább ássak egy nagy gödröt?

Figyelt kérdés

Tartok otthon egy kisebb nyúlállományt, 3 felnőtt és a szaporulat. Kertes házban, ólban, friss fűvel és kevés abrakkal etetve a húsáért. Kérem ezért csak vegetáriánusok kritizáljanak.

Szívesen "gazdálkodom" a nyulakkal, ezért ez most nagy csapás. Hallottam van vakcina, de drágább mint egy nyúl. De az oltás már itt egyébként sem segítene. Azt hallottam egyik sem fogja túlélni a legyengülés miatt.



2013. júl. 19. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem enném meg.Emlékszem amikor mi nyulat tartottunk gyerekkoromban,emiatt megdöglött majdnem az egész állomány.Elmentünk nyaralni,apukám nem akarta leadni őket,csak majd miután hazaértünk,hadd hízzanak még.Mire megjöttünk,nagyapám már majdnem mindet elásta,mert elpusztulak.Nagy gödör,és még ráadásul mésszel is leöntötte a tetemeket mielőtt betemette.
2013. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a himlővírus a nyulakra veszélyes. Gusztus kérdése, én azért nem enném meg. Gödör és sok klórmész...
2013. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem veszélyes emberre, de az is mindent elmond, hogy SENKI nem eszi meg a betegségben elhullott példányokat semmilyen állatból, hanem elássa(meg bárhogy máshogy megsemmisíti)
2013. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!