Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Görénynek adhatok törpehörcsögöt?

Görénynek adhatok törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés
Ismerősömet elég rendesen átverték, lényeg az hogy egy pár hörcsögöt kaptam (fiú-lány). Persze jönnek az almok ész nélkül. A kérdés: a vadászgörényemnek adhatok hörcsög kölyköt?Ne mondjatok állatkínzónak, de megfordult a fejembe, hiszen egeret is adnak mások neki....

2013. júl. 22. 19:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ivartalanittasd a fiu horit, vagy valogasd szet kulon a fiukat-lanyokat.

En nem adnam oda, az biztos, nem csak azert, mert allatkinzas.....

Nekunk degunk volt, es kulon vettuk a fiu-lany csapatot, amikor elkezdtek szaporodni.

2013. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Szegény hörik inkább adják oda őket valakinek vagy vigyék be az állatkereskedésbe...És vegyék külön a két hörcsögöt és akkor nem jönnek ész nélkül.
2013. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nekem semmi közöm a hörikhez. Az állatkereskedést már próbálták de elküldte a csaj. Háztól kapták, ajándék volt a ketrec és a kaja is hozzá. Nagyon meg akartak szerintem szabadulni a höriktöl. :|
2013. júl. 22. 20:14
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

NEM


Különítsd el a fiú hörit a lánytól és a piciket meg hirdesd meg ha nem kellenek neked!


Hogy juthat ilyen eszedbe hogy odaadod szegény höriket a görénynek? Te jó ég, hát van neked szíved??? :((

2013. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mit érdekel engem más hörcsöge, már nem azért? Nem szeretem túlzottan a rágcsálókat. Számomra ez sem különb az egérnél, mégis azt odaadják nagyon sokan. Ha nem való neki azt megértem, és veszem neki a régi kajáját. De nem fogok hörcsög parkot nyitni. Főleg úgy, hogy nem az enyém a hörcsög.
2013. júl. 22. 20:56
 6/24 A kérdező kommentje:
Most látom, elgépeltem a kérdést. Bocsi. Ismerősömék kaptak hörcsögöt. Bocsi még egyszer.
2013. júl. 22. 20:57
 7/24 anonim ***** válasza:
38%

Add neki,én is mindig azt adtam egér helyett az egérnél jobban ízlett neki.Az össz. történet ez:vettemm egy törpehöri párt,szaporodtak a kölykök 1 hónaposan oda adtam őket a görénynek hetente 1-et egy idő után az anya belepusztult azt kidobtam az apát meg oda adtam a görénynek.

NEM állatkínzás!Direkt megkérdeztem 4 tenyésztőt is.Mind azt mondta,hogy ez jobb is a görénynek,mint az egér.

2013. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy kié a hörcsög, én se hörcsögöt se egeret nem adnék semmilyen állatnak eledelnek. Ennyi.
2013. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

7-es, te igazi allatkinzo vagy.

Nem is szeretted a horcsogeidet. Mi az, hogy az apat odaadtad, meg a kicsiket is sorra??

Minek kellettek akkor?

Igenis allatkinzas, a torveny szerint is egyertelmuen, aki gerinces allatnak fajdalmat, halalt okoz.

Szerinted mit elnek at, mit ereznek azok a szerencsetlen allatok, akiket bedobsz a ketrecbe, es tudjak, hogy meg fognak halni? Elevenen felfalja oket valami?


Kerdezo: valaszd oket szet, ennyi. Es akkor nem szaporodnak. Vagy vidd be oket a Noe allatotthonba, ok ragcsalokat is befogadnak.

2013. júl. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Én sose tudnék élő állatot megetetni egy másikkal. (halak, kukacok, bogarak kivételével) De egy hörcsög, egér vagy patkány olyan okos kis állat, más egész nap szeretgetné, babusgatná. Bele se tudnék gondolni, ilyesmibe. Tényleg nem degradálásból mondom, megértem ha benned ez felmerült mert hát a görénynek egy törpehöri zsákmány állat.. de végig tudnád nézni annak a kis szőrgombócnak a szenvedését, aki kiskedvencként is élhetne és tömhetné a pofazacsiját fincsikkel miközben a gazdija ölében ül és a füle tövét vakargatják? Én nem tudnám. Szólj az ismerősödnek, hogy válassza szét a höriket sürgősen. Legalább nemek szerint. Amúgy is csak 1 hörit szabadna tartani 1 ketrecben, mert nagyon territoriális állatok. A kereskedő csak rá akart sózni még egy sörit szegényre.. Remélem sikerül humánus megoldást találnotok a problémára, és nem végzik kajaként a kis jószágok. Sok sikert hozzá!
2013. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!