Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom elszemtelenedet...

Tengerimalacom elszemtelenedett. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eddig egész nyugodt volt, de most egyre szemtelenebb lett. Minden nap kirakom a terráriumból fél órára (van amikor többször is egy nap) a szobába, hogy futkosson. El szoktam keríteni neki egy jó nagy részt, hogy ne menjen be az ágy ill. szekrény mögé. De mostmár átugorja azt a 15-20 cm-es falécet. A terrárium mindig a szekrényben 2 polc között van, de ott a terrárium és a polc alja közt kb. 5 cm van, ahol ki tud igazán kukucskálni. Szerettem volna, ha "levegőzik" kicsit, meg gondoltam talán jobban érzi úgy magát, ha jobban ránk lát,ezért le raktam a szekrény szélére. Erre múltkor kijött a terráriumból, még jó hogy észrevettem időben és meg tudtam fogni.

Aztán még olyat is csinál, hogy felugrik a földről az ágyra, és így át tud menni a szoba elkerített részébe. Persze mindig ott vagyok vele, amikor kirakom, eddig nem volt baj, de most már megfogni is alig bírom, félek, hogy újra bemegy az ágy + a szekrény mögé és nem fog kijönni és összecsinál mindent. Pár napja, amíg 2 percre kimentünk valamiért, átszökött a kordonon & fél órát szenvedtünk, mire ki tudtuk szedni az ágy mögül.. :S De amúgy szinte szobatiszta, de ha sokáig kint van, akkor hát történik néha baleset..

De mit csináljak vele? Hogy tudnám nevelni? Mi a baj?

Egy kicsit kicsi már neki a helye (de egész jól elfér, futkározni is tud), folyamatban van, hogy szerzek egy újat, de sajna nincs rá 10.000 ft-om, ismerősöm nincs akinek lenne és a neten rögtön lecsapnak az olcsó cuccokra, ha esetleg valaki meghirdet ilyet :(:( Lehetséges, hogy ez a baj, hogy kicsi a helye? Vagy inkább csak "túlságosan" beleszokott a környezetbe? (3 hónapja van nálunk) fiú malac.


2009. okt. 22. 13:50
 1/1 anonim ***** válasza:

A tengerimalac nem egy olyan állat, mint a kutya, ha szabad ezt mondani butább. Mivel még csak 3 hónapja van nálad még nem alakulhatott ki benne az irántad való kötődés.

1.megemeled annak a "kerítésnek" a magasságát vhogy

2.veszel tengerimalac pórázt. lehet hogy szadistán hangzik, de nekem is van, mondjuk igaz malactól függ hogy mennyi idő alatt szokja meg (1ik malacomnak kezdettől fogva nem volt vele semmi baja, másik malacom 4-5 napig kellett hogy szokja) boltba 2000-2500 ft nem drága. rárakod és azzal vigyázol rá napi fél órát.


amugy még azis rátesz hogy fiú, mert mégjobban érvényesíteni akarja magát.

2009. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!