Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nemrég vettem egy törpehörcsög...

Nemrég vettem egy törpehörcsögöt egy állatkereskedésből és elég leharcolt szegény. Hogyan tudnám rendbehozni?

Figyelt kérdés

Ott az eladó csak a kezéből mutatta meg a hörcsögöt, aztán otthon nem zargattam, csak ma amikor már hagyta magát kivenni vettem észre hogy egy csomó dolog nem stimmel.

A füle mögött azt hittem van egy seb (ott a szőre is kikopott, óvatosan meg akartam fogni, de erre arrébb mászott. Valamilyen parazita vagy bolha lehet. Volt már tapasztalata valakinek ilyennel? Mit kell tenni vele?

Aztán először azt hittem hogy terhes, de belegondoltam hogy lehet hogy szimplán csak dagi, mert rengetegen voltak bezsúfolva kicsi helyre természetesen kerék nélkül úgyhogy nem nagyon tudhatta kielégíteni a mozgásigényét. Aztán megláttam a hasát:

[link]

Miért ilyen? Ez a terhesség miatt ilyen, vagy valamilyen irritáció miatt vagy daganat? És ha daganat mennyi ideje van még?

A hörcsög állítólag még fiatal, én olyan 3-6 hónaposnak tippelném.

Azt kell mondanom elég rendesen átvertek. De a hörcsögöt nem fogom elpasszolni/kinyírni mert ha egyszer már megvettem akkor a gondját fogom viselni. Mit javasoltok mivel tudnám felturbózni szegényt?



2013. júl. 27. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendes vagy.

Szerintem elso korben vidd el allatorvoshoz. A kepen olyan a hasa, mintha gyulladt lenne a bore, de nem latszik jol.

Ha van benne eloskodo, lehet allergia is.

Van egy nagyon jo ummunerosito, daganatos, rakos allatoknak is szoktak adni, az a neve, hogy Vetri DMG, asszem ragcsaloknak is adhayo, de kerdezd meg a dokit, milyen adagban.

En cicanak 0,7 milit adok.

2013. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is érdemes lenne megnézetni egy állatorvossal.
2013. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vidd dokihoz... Amúgy én úgynézem, hogy lány és ha sokan voltak együtt valószínűleg terhes... :/ (De a hasán mindenbizonnyal daganat van.. :( )

Állatorvos tud segíteni... Sajnálom szegényt.. :(

2013. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak hétfőn tudom elvinni állatorvoshoz, de akkor mindenképp. Ha terhes az nem olyan nagy baj, valahogy csak meg tudjuk oldani a kicsik elhelyezését. A daganattól jobban félek :/
2013. júl. 27. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!