Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért baj az ha valaki állatke...

Miért baj az ha valaki állatkereskedésből veszi meg a kisállatát?

Figyelt kérdés

Én erről teljesen másképp gondolkodom, és nem értem, hogy ez miért rossz.

Tudom, hogy ott rossz körülmények között vannak tartva, éppen azért veszem meg onnan, hogy nálam otthon végre rendes körülmények között éljenek és boldogok lehessenek. Kicsit olyan ez mint az örökbefogadás.

A hörcsögöm is onnan van. Emlékszem már 8 hetes volt mikor hazavittem. Tudtam, hogy másnak már úgysem kellene mert elég idős. Lehet, hogy beltenyésztett. Na és? Nem akarom tenyészteni, nem is merném emiatt... De szerintem nálam boldog életet él és nagyon kezes lett...

Szóval kérlek magyarázzátok el nekem miért rosszabb az ha egy szenvedő állatot kimentünk a rossz környezetéből mint hogy megveszünk egy "elkényeztetett" fajtiszta állatot?



2013. júl. 18. 12:19
 1/8 Trollcika ***** válasza:
36%

nem rosszabb, sőt..

mindenkinek így kellene gondolkodni, de még a legjobb a menhelyből lenne, ott még jobban szükség van az örökbefogadókra.


de vannak agyilag korlátoltak, akik óriási pénzekért vesznek kutyát macskát- macskának nevezett girnyedéket, aminek szőre sincs..


ilyen világot élünk.

2013. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azért ellenezhetik sokan, mert ezzel is támogatod ezeket a helyeket. Magyarán, ha te megveszel valamit, akkor hozhatnak újat a helyére.

De ez kicsit olyan, mint amikor azt mondják ne vegyünk húst (se a pultból frisset, se mirelit terméket, semmit), mert akkor majd ha látják, hogy nem fogy nem vágnak le annyi állatot. Dehogynem! Ugyanúgy vágják őket...

Az állatkereskedésben szerintem ha senki nem veszi meg akkor ott éli le az életét, hamar elpusztul aztán egyszerűen hoznak újat a helyére. Azt meg úgysem lehet soha semmivel kapcsolatban megcsinálni, hogy mindenki összefogjon, szóval szerintem tényleg inkább megmentetted őt a rossz körülmények közül.

2013. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem azzal van a gond hogy "megmented" az állatot a rossz körülmények közül, hanem főként azzal hogy te is hozzájárulsz a vásárlással ahhoz hogy az állatkereskedések élő állatot árusítsanak az üzleteikben.

A kereskedések nem csak abban ludasak hogy rossz körülmények között tartják az állatokat, hanem abban is hogy felvásárolják potom pénzekért a szaporítóktól a gyengébb, keverék, "kevésbé jól sikerült" példányokat és eladják neked borsos áron. Ezáltal te közvetve szaporítótól veszel állatot, és nagyon jó esély van rá hogy egy genetikai, születési rendellenességekben szenvedő állatot kapsz a pénzedért, akit majd te vihetsz fájó szívvel orvoshoz, rosszabb esetben elaltatni (személyes példa). Ha rendes, neves tenyészetből választasz nyuszit akkor biztos lehetsz benne hogy egy egészséges, jó vérvonalú, fajtatiszta nyuszit adnak majd neked és nem is kerül többe mintha kereskedésben vetted volna.

Ha törpenyulat akarsz venni magadnak akkor el kell fogadnod hogy ez egy ember által tenyésztett állat, amelynek normál esetben csak fajtatiszta "verziója" kellene hogy létezzen. Ha házinyulat akarsz akkor teljesen mindegy honnan szerzed be, azt ingyen is kaphatsz minden további nélkül.

2013. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem is inkább megmented azt az állatot. Jót teszel azzal a kisállattal, amelyiket így kimenekíted a szenvedésből!

A húsos példa meg nem igaz. Ha tényleg nem enne senki sem húst, akkor nem lenne rá kereslet, és nem árulnák.

2013. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

"A húsos példa meg nem igaz. Ha tényleg nem enne senki sem húst, akkor nem lenne rá kereslet, és nem árulnák."


Persze, egy szép álomvilágban... De ez az, hogy nem lehet megcsinálni, hogy akkor mindenki leálljon a hússal. Amúgy tegyük fel, hogy valami csodának köszönhetően mégis sikerül; az emberek nem vesznek húst, senki. Ha én lennék az eladó biztosan leakcióznám és tutira lenne sok ezer ember, aki nem tudna neki ellenállni és kész, vége az összefogásnak, nem sikerült elérni kb. semmit.

De nem akarok már nagyon eltérni a fő témától.

2013. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Nem gond egyáltalán, de a kereskedésben a betegségek is ott lehetnek!!

A beltenyészet nem azért baj, mert tenyészeti fogod!! Hanem, mert betegségekkel jár!! A legtöbb kereskedéses beltenyésztetett állat valamilyen idegrendszeri problémával küzd. Persze, hogy szép, hogy megmented őket, meg jobb helye lesz, de megéri neked ha netalántán 3 hónaposan elpusztul egy örökletes betegség miatt?? Vagy nagyon beteg lesz és cipelheted az állatorvoshoz több ezrekért, mint megkapnád tenyésztőtől?? O.o


Tenyésztőnél tudod a pontos korát, KEZES állatot kapsz... Ezek a boltokban nincsenek meg! És sokszor olcsóbbak is a tenyésztők, mint egy kereskedés.. Valamint ha nőstényt hozol lehet, hogy a testvérei már felcsinálták, mert ott együtt is tarthatják az összes állatot SŐT sokszor a nemüket sem tudják megkülönböztetni!!

2013. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha én tettem volna fel a kérdést.

Pont most tegnap hoztam el egy kis aranyhörcsögöt a kereskedésből.

Tényleg arany élete van nálam, óriási otthona és sorolhatnám, mindenből a legjobbat kapja és rengeteg szeretetet kap és törődést, maximális gondoskodást mindenben.

Hogy milyen helyen volt előtte: Egy pici kis üveg terráriumban ami eléggé koszos volt már, látszott a forgácson és ez a pici hörcsög volt benne valamint a szülei, így voltak hárman. A szívem szakadt meg a szülei miatt! Legszívesebben őket is elhoztam volna, már hetek óta ott vannak szegények. A picinyeik nagy részét megvették már, és egyetlenegy maradt az én kis Mütyürkém. Valószínűleg a színe miatt nem vitték el, a zsemle színűeket vitték, ő pedig olyan mint egy kis egér, sötét szürkés színe van, gondolom ezért maradt ő ott.

A szülei meg tök egyformák, ők már régen ott vannak, hát nagyon sajnálom őket és főleg azért, mert mondta az eladó még azt is hogy: "őket kettőjüket egyszerre jó lenne már ha elvinné valaki, a kettőt együtt"

Gondoltam én magamban, igen jó lenne ha nekik is lenne saját otthonuk már, már vagy 10 hetesek lehettek, na de külön ketrecbe!

Most pedig valószínűleg tovább szaporodnak ott újra, mivel együtt maradtak a szoptatás után is. Ez így nem jó. A nőstényt külön kellett volna tenni, nem lesz jó neki ha újra terhes lesz...Viszont biztos vagyok benne, hogy nincs hova tenni őt külön, így majd továbbra is fialni fog...ezáltal nem lesz jó neki úgy gondolom. :((

2013. júl. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem baj én is ott vettem a törpenyuszijaimat és nem tartják rossz körülmények között van nekik táp nagy ketrec víz és minden de lehet csak az alpha zoo-ba ilyenek
2013. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!