Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy könyörögjem ki?

Nemethhedi kérdése:

Hogy könyörögjem ki?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy tengerimalacot és anyám mindig azt mondja, hogy felelősséggel jár.Utána hallgat és nem válaszol, szerintetek hogyan könyörögjem ki?

2013. júl. 30. 11:53
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, már találtam is megfelelőt, csak még kicsi, 2-3 hét és meglesz :)
2013. júl. 31. 20:53
 12/25 anonim ***** válasza:
38%
A TENGERIMALAC TÁRSAS LÉNY,MINIMUM 2 EGYNEMŰ KEL MERT DEPRESSZIÓS LESZ!!!VÁLASSZ NEKI TÁRSAT!!!Hallgass rám,értek hozzá tenyésztő vagyok.Ha szeretnéd privátban megírom hogyan tartsad őket:).
2013. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Igaza van anyádnak, nem vagy elég érett ahhoz, hogy felelősségteljes gazdi legyél. Miért nem hallgatsz senkire, hogy TILOS egyedül tartani a tengerimalacokat? Miért akarod ennyire látni, ahogy egyedül szenvedni fog, depresszióba esik és élete végéig a sarokban fog búsan kuporogni?
2013. aug. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy egyedül akarom tartani
2013. aug. 1. 09:42
 15/25 anonim ***** válasza:

"Szeretnék egy tengerimalacot"

És te persze egy szóval sem mondtad, hogy csak egyet szeretnél tartani... Nem beszélve arról, hogy végig egyes számban beszéltél a tengerimalacról.


Akkor mi a döntésed, egyet vagy többet szeretnél tartani? (csak hogy egyértelmű legyen)

2013. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
65%

"Miért akarod ennyire látni, ahogy egyedül szenvedni fog, depresszióba esik és élete végéig a sarokban fog búsan kuporogni?"


Mi is egyedül tartottuk a malacunkat. Napi több órát volt szabadon. Minden nap kapott friss zöldséget, gyömülcsöt, eeséget, alkalmanként tejet... De nem úgy odsacseszve, ahogy oskan teszik, szépen feldarabolva, amidnent úg,y ahogy kell és ne legyen baja. Ezen túl rendszeresen volt tisztán tartva és ellenőrizv,e nincs-e valami baja. A gyakori alomcseréről nem is szólva.


És láthatóalg roppant boldog volt. Azóta se láttam ilyen boldog tengerimalacot. Imádott feküdni a másikon, maikorkivettük, sose szaladt el, inkább odújt az emberhez, szimatolgatott. Sose harapott meg minket, mindig nagyon várta reggel, hogy felébredjünk, és már ált is a helyéek a szélén.


A mi malacunk ugyanis körülbelül 13-15 cm magas szélú tartóban volt ,hogy ki tudjon állni a szélére és kémlelhesesn- imádta. Sehol egy tlejesen elzáró fal, megrácsok... Nem votl rá szükség, olyan okos volt, és oka sem ovlt, hogy elmenjen.


És igne, hangsúlyozom, hogy egyedül volt. De hogy nem olyan volt, mint amit leírtok, és hogy nem igaz minden esetre, amit leírtok ,az biztos.


Itt a törődés a lényeg, hogy foglalkozzon az ember a malaccla, és ha ezt megteszi, milliószor boldogabb az állat, mintha be van dobva mellé egy társ, aztán heti prászor kiveszi az ember, ad neki kaját aztán szevasz. Na, én ezeknek nem engednék malacot, még ha 10-et vesznek, akkor sem.

2013. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
12:37-es te állatkínzó!A tengerimalacnak nem jelentesz társat,csak valami idegesítő,ijesztő valamit!Te jól éreznéd magad egy páncélszekrénybe zárva egy lóval?
2013. aug. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

12:37-es ha nem hiszel egy tenyésztőnek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

És bemásolhatnám az összes tengerimalacos oldalt mindenhol ezt írnák:a tengerimalac társas állat és fajtatársaira vágyik igazán.

2013. aug. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
32%

"12:37-es te állatkínzó!A tengerimalacnak nem jelentesz társat,csak valami idegesítő,ijesztő valamit!Te jól éreznéd magad egy páncélszekrénybe zárva egy lóval?"


Ha itt lennél előttem, akkora pofont adnék neked, hogy a fal adná a másikat. Hogy merészeled azt mondani rám, hogy állatkínzó? Mit tudsz te egyáltalán rólam? Még arra se vagy méltó, hogy szemedbe köpjek!


Arról nem is szólva, hogy láthatóan korlátozottak a képességeid. "Te jól éreznéd magad egy páncélszekrénybe zárva egy lóval?" Szeirtned én a tengerimalaccal voltam egy tartóban? Ekkroa ököt, mint te, még nem láttam az oldalon.


ma 15:05:


Ha te vagy az előtted lévő válasozló is, írd meg, és akkor lenne még hozzád pár szavam. Ha nem, akkor ez a rész tárgytalan.


Ezek az állatok a természetbe valók. Nem szobába. csak már lehetősége van az embernek, hogy tarthasson otthon. így a "társa lény mindneképp, meg ezt azt igényli" duma marhára elcsúszik azon, hogy SEMMI KERESNIVALÓJUK a természetes élőhelyükön kívül a tengerimalacnak és voltaképp semmilyen más állatnak.


Főleg nem úgy, hogy azért tartsa valaki ,hogy aztán pénz szerezzen belük.


Ezek után leszólni azt, aki "csak" egyet tart, de szereti, töródik vele - és le merem fogadni, hogy sokkal jobban ,mitn egy tenyésztő, aki biztos nem foglalkozik naponta mindeigyk malaccal külön-külön 2-3-4-5 órát -, abszurd, álszent és felháborító.


Arról nem is szólva, hogy a tnegerimalacoknak mennyire jó, hogysokszor olyan emberek veszik meg őket, akik mellett 1-2 évet ha élnek, emrt le se szarják az állatukat? Hm? De a tenyésztő, meg a többi ember, aki eladja, ne mtörődik azzal, hova kerül az állat. Ez már cska hab a tortán, ugye?! Vag ytlaán minden malacnak utánajársz, meg atöbbi eladó, hogyna, hogy vagytok, éltek még, nem kínoznak...? Gondolom NEM! És akkor ennek itt is van a vége, de nagyon.

2013. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Pedig igen,imádom a malacokat és ha nem is külön,külön, foglalkozok napi 3-4órát velük.
2013. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!