Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » HOgy lehetnek ilyenek?

HOgy lehetnek ilyenek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy itt elítélik a szaporítókat. de vállalom tetteim következményét is. Május végén születtek meg a kis görényeim. Ekkor még mind a háromnak volt gazdija. Időközben kiderült hogy az egyik családban nézeteltérés támadt a görény miatt és a görényke maradt nálam. Tegnap vitte el egy srác, (ingyen adtam, ahogy a többit is)azzal hogy volt már görényük, értenek hozzá. Mégis még aznap kiírta a közösségi oldalra hogy elvihető. Nekem meg írt, hogy nagyon vad mert megharapta. Hiába írtam hogy ha annyira vad akkor adja vissza, majd keresek másik gazdát, válaszra sem méltatott. Tényleg csak akkor becsülnek valamit, ha pénzbe került? Hogy lehet valaki ilyen? Én azt gondoltam, hogy örülnek neki és gondoskodnak majd róla, úgy ahogy én is tettem 10 héten keresztül. (A kisgörények kézhez, alomra szoktatva kerültek gazdihoz. Minőségi kaját vettem nekik 2000 ft/kg volt a táp.)

2013. júl. 30. 15:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Már vártam, mikor írod, hogy pénzt kérnek érte. Ez várható volt. Ha valóban olyan nagyon vad lenne, neked is visszaadta volna (ha ingyen árulja), egyszerűen erre ment ki a játék.

Amúgy ilyenkor görénymentéshez lehet fordulni, segítenek elhozni a picit, azt hiszem (kérdezd meg azért).

2013. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
azért legközelebb ne szaporíts.
2013. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szerintem én nem vagyok szaporító. A szaporító ócska sz@r tápon neveli egy sufniban a kölyköket. És azért kér pénzt. Én nem így tettem.
2013. júl. 31. 10:56
 14/16 anonim ***** válasza:
Inkább máskor pénzért add, vagy csak ismerősnek, rokonoknak, barátoknak add ingyen!:) Hogy elkerülhesd ezeket a dolgokat. Sajnos ilyenek a mai emberek... Tudom nem ide tartozik csak egy példa hogy mindenből pénzt csinálnak.. A nagymamám utcájába van rengeteg virágosláda kihelyezve, amibe az utca lakók ültethetnek virágot, és locsolhatják, gondoskodhatnak róla. Egyik nap, fényes nappal kihúzgálta egy nő a ládából az egy-két SZÁZ forintos virágokat. Mikor a nagymamám kiment a piacra, a nő ott árulta a lopott virágokat.... Csak egy példa hogy mindenből pénzt csinálnak.... A 100-200 forintos virágot is gyökerestől kitépi, és eladja... Szánalmas és gusztustalan. De sajnos ilyenek az emberek... És még tudnék több esetet is sorolni hogy anyukám munkahelyéről az előtérből a szőnyeget is elvitték stb... Szégyen ami itt folyik.
2013. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Folytatva az offot: a temetőből is lopják a virágot, majd árulják. Ilyen országban élünk.

Kérdező: a szaporítás nem attól függ, milyen tápon neveled a görényt, hanem ismered-e a genetikai hátterét a szülőknek és van-e programod a tenyészetre. Görénynél jóval könnyebb vakvágányra szaladni ilyen tekintetben, mint mondjuk kutyánál (azért ott sem nehéz). Ami magyarul fellelhető anyag van... édeskevés, egy jó vicc. Egyedül a "DEW-DEW párosítást azért ne" a konkrét genetikai tanács, meg hogy süket görényt ne szaporítsunk. Angolul sem tobzódik a net anyagban (amit találtam egyszer, annak a 90%-a mendeli genetikai alapokat magyaráz).

Nem ítélem el a szaporítást, ha az ember jól csinálja. Egy alom belefér, ha a szülők egészségesek, megvannak a szűrések, tudható, hogy a felmenők nem rokonok. Ha az ember el is tudja passzolni a kölyköket, akkor mindenki jól jár (ő kiélte a szaporítási vágyait, a kölykök nagyobb valószínűséggel lesznek egészségesek, mint betegek, aki görényt akart meg olcsóbban jutott hozzá). De ha hosszú távon akarod folytatni (amit nem hiszek, ebben neked mi a pláne?), az vezethet problémákhoz. Ez az eset is rámutatott: ne legyen következő alom. Úgyis jön valami hülye, aki drágábban továbbadná a kölyköt. (Ha rendes szerződés, papír van, hogy ezt nem teheti meg, akkor meg kell hozzá a NAV felé rendezett jogi háttér.)

2013. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A nagyszülőket is ismerjük, arra nagyon figyeltünk, hogy véletlen se legyenekrokonok se. Még csak nem is egy megyéből származnak. Valóban ilyen világot élünk. Megértem miért menekülnek innen az emberek. :/
2013. aug. 2. 13:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!