Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baj, hogy ilyen táppal etetem...

Baj, hogy ilyen táppal etetem a malacaimat?

Figyelt kérdés

A fressnapf-ban van kimérős tengerimalac táp, 700 ft/kg. Nem egy márkás táp, de ezt szeretik, csak azt a nyúltáp szerű nemtudommianeve dolgot nem eszik meg. Évek óta ezen élnek, és nagyon jól megvannak.

Csak azért kérdezem, mert a kezdő malactartóknak mindig mindenki az ilyen-olyan minőségi tápokat ajánlják. Az mennyivel jobb?


2013. aug. 1. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindig mindenki a legdrágább tápot ajánlja kutyának, macskának, malacnak, mindennek...
2013. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit javaslok, hogy néha vegyél nekik másmilyent is, nem feltétlenül márkásat, nehogy rákapjanak, csak más, hasonló árfekvésű cuccot. És táp mellett adj nekik szénát, meg persze kis mennyiségben különböző zöldségeket, gyümölcsöket is kaphatnak a táp mellé (neten erről több oldalon is olvashatsz, hogy miből mennyit ehetnek).
2013. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy darabig én is olyat vettem a tengerimalacaimnak, ették is rendesen, de többször kitörött a foguk amíg azt kapták, utána meg alig tudtak enni bármit is. Én azóta versele laga cavia nature táppal etetem őket, azóta nincs semmi baj a fogukkal és sokkal szebb a szőrük is. Szerintem kipróbálhatnál valamilyen versele laga tápot, mert attól egészségesebbek lesznek. Itt elég olcsó: [link]
2013. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, 4 éve van malacom (egy lány és egy ivartalanított fiú), rendesen tartom őket, nincs semmi probléma :)

Csak elgondolkoztam ezen a táp ügyön.

Utolsónak köszi, utána fogok nézni :)

2013. aug. 1. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Azzal a kimérős táppal a Fressnapfban egyetlen baj van (kizárólag a tengerimalacok esetében), hogy ki van rakva a szabad levegőre. A levegőn a C vitamin elég gyorsan kimegy belőle. Ha szerencséd van, akkor frisset veszel, ha nincs, akkor hiába a hozzáadott C vitamin, mert már elillant.

A kimérős hörcsögkajával például nincs ilyen gond, mert a hörcsög szervezete elő tudja állítani a C vitamit (a malac viszont -hasonlóan az emberhez- nem).

2013. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem jobb szerintem a drágább mint az olcsóbb.. Én egy házi termelőtöl veszem a tápot 350fT/kg. ÉS házi, természetes alapanyagokkal stb... És olcsó.. ÉS semmivel nem jobb mint a többi táp. Már több éve eszik ezt a malacok, sőt rengeteg ismerősömnek eszik ezt, is imádják. Egyébként nyúltápot nem is szabad nekik adni. Sok ember például nyúl táppal eteti, csak az esetek 99%-ában nem tudják hogy a nyúltáp vesekövet okoz, és gyógyszerkészítményeket tartalmaz, ami a tengerimalacnak méreg..
2013. aug. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!