Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögnek szabad-e adni...

A hörcsögnek szabad-e adni chipset? És ha igen milyen izüt és milyen fajtat?

Figyelt kérdés
Egyik nap volt itthon chipsünk és nem mertemm adni...:) De azert kerdezem meg toletek:) [link] - ilyen chipsem van..:) Ilyet szabad-e adni?

2013. aug. 3. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A chipsek általában agyon vannak sózva és fűszerezve...

Fűszert és nagy mennyiségben sót nem szokás kisemlősökkel etetni...

2013. aug. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja tényleg :) Pedig az egyik baratnom annyit monnta hogy szabad és gondoltam elötte megkerdem mielött hülyeséget csinalok...:)
2013. aug. 3. 10:34
 3/10 anonim ***** válasza:
tényleg ne adj neki inkább
2013. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ÚristenxDDD Chips?? hát ez durva Egyébként nekem tengerimalacom van, és az egyik ismerősöm chipsel eteti asszem Chio-val. Nem normális.... Nehogy adj neki, a hörcsög nem kutya meg ilyenek aki simán megeheti.
2013. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ne agy neki csipszet belehalhat
2013. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
tele van sóval és ha sokat eszik akkor belehalhat.
2013. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem szabad.


De én pl. olyat szoktam, hogy a nápolyinak leveszem a tetejét és azt adom oda. Abba nincs semmi só semmi, csak maga a nápolyi, a tölteléket azt nem adom neki. Imádják!

2013. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
csokit adjalneki aszt imadja csak nemtudom melyik fajtat :)
2013. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy egy állat látszólag örül egy ételnek, egy íznek, egy újdonságnak, még nem jelenti azt, hogy az egészséges számára! (Ahogy az embereknél sem feltétlen az.)


A hörcsögnek nem szabad burgonyachipset adni. A magas sótartalom az csak az egyik, a másik, hogy a sütés folyamán olyan anyagok "égnek bele", amik hasmenést okozhatnak a kisállatnak, ha ehhez hozzáveszed azt, hogy az a nagy mennyiségű só még ki is szárítja, akkor megértheted, hogy ez egyenes út az állat halálához. Ha hosszútávon eteted sós nassokkal, de pótolod a vízszükségletét, az nem megoldás, mert az is a koleszterinszint emelkedésével jár, melytől "elzsírosodnak az érfalak", ennek következtében felléphet náluk is a túlsúly, szívbetegség, és egyéb érrendszeri problémák. Őszintén: Bármelyik állat esetében, megéri ez a kockázat? Igen, tudom, aranyos lehet, ahogy ropogtatja, de akkor is aranyos, mikor egészséges ételeket eszik, és tovább lesz aranyos.


Az állatkereskedések kínálatában már rengeteg szárított növény megtalálható, melyeket nassolhat (pl. cékla, alma, banán, répa, mogyoró, extra napraforgómag, gyógynövényes-illatos füvek, és préselt rágcsák).


De a nápolyi se egészséges számára. Magas a cukor tartalma (a finomított cukor - amit az élelmiszeriparban használnak annak a - fogyasztása hosszútávon az embereknél is cukorbetegséget okoz, ezt már több alkalommal is bebizonyították a kutatások). És a finomított (búza) lisztet a kisállat gyomra nem tudja teljes mértékben feldolgozni, így okozhat például gyulladást a gyomorban és belekben egyaránt, ami az állat halálához vezet. (Valamint ha gombás fertőzése lenne a hörinek - ami ebben a melegben könnyen előfordulhat - akkor a cukor és a finomliszt miatt nehezebben gyógyul.)


A csokoládé: a cukorról már fentebb írtam, tehát röviden ez is egészségtelen az állat számára. Ha pedig "fekete csokit, étcsokoládét" adunk az állatnak, akkor a csokoládé élettani hatásai miatt nem ajánlom: Felborulhat az állat hormonháztartása, vagy akár székrekedést kaphat, ami a hörcsögök TOP10-es halálozási okai között szerepel: az állat kiszárad, végül elpusztul. (Ráadásul függőséget okozhat, akárcsak az embereknél, az endorfin "boldogság sokk" hatás miatt.)


Azt azért hozzáfűzném, hogy a só nem feltétlenül káros az állatok számára, ha megfelelő mennyiségben és minőségben jut az állat szervezetébe. (Az ásványi anyagok megtalálhatóak a növényekben is, kiegészítőként pedig a kisállat felszerelés kereskedésekben és az állatorvosnál is lehet vásárolni vitaminokat.) És a cukor is lehet pozitív hatással egy legyengült, beteg állatra, hogy átvészelje a nehéz napokat, de ilyen esetekben mindig az állatorvos véleményét kell kikérni a táplálásról.


Nem beszélve a mesterséges tartósítószerekről, melyeknek a hosszútávú káros hatásait még mind a mai napig kutatják a tudósok.


Sok ember a tenyésztők tanácsai ellenére is olyan ételekkel eteti az állatokat, amik még emberek számára is egészségtelenek. Annyi más étel (gyümölcs, zöldség, gabona, állati fehérje) van, melyet adhatunk az állatainkat, szükségtelen a kicsi szervezetüket mérgezni!

2013. aug. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én mindig adtam neki. Nem lett semmi baja csak elhízott xdd
2023. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!