Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Már évek óta álmom egy mosómed...

Már évek óta álmom egy mosómedve. Nagyon szeretnék. Védett? Lehet tartani embernek?

Figyelt kérdés

Egyértelműen az a legfontosabb, hogy ne szenvedjen nálam az állat. Ha nem lehet házban tartani, mert illegális vagy mit tudom én akkor nem kell, fontosabb hogy jól érezze magát.

DE NAGYON SZERETNÉK!


2013. aug. 3. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
a mosómedve nem háziállat , hanem ragadozó vadállat.
2013. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem védett hazánkban, de invazív fajnak minősül, vadásszák vagy vadasparkba telepítik őket, hogy ne szaporodjanak el, és 2010 óta már nem lehet engedély nélkül tartani. Ha rákeresgélsz, lehet, hogy fogsz találni eladó példányokat, 2010 előtt még állatkereskedésben is láttam.


Lakásba egyébként csak bébikorától ember által nevelt és emberhez szoktatottat lehet tartani, azt se ajánlott benn, mert borzalmasan kíváncsi és iszonyatosan ügyes és intelligens, szétszed mindent. Kintre simán megint csak nem ajánlott, ugyanis pillanat alatt meg tud szökni, hacsak nincs villanypásztor vagy nem kifutó-jelegű nagy ketrecben tartod.

Kutyára, macskára, más állatokra veszélyes lehet, ritkábban emberre is.

2013. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!