Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltartók! Lehetne pár kérdésem?

Nyúltartók! Lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Augusztus második felében befogadok egy 2 éves, lány törpenyuszkót.

Hogy könnyítsem meg a "beilleszkedését"? Gondolom ilyen idősen már eléggé ragaszkodik a saját otthonához, de a teljes felszerelése jön vele. Az segít, ugye? Azt olvastam, hogy az első egy-két napban ne nagyon eresszük el inkább csak ölbe vegyük... Ez igaz?

Elvileg szobatiszta már. Ez megmarad az én szobámban is vagy újra találnia kell egy helyet, ahol a dolgát végzi és oda tesszük a wc-t, stb? Vagy én elhelyezhetem akárhova a wc-t és a szag miatt oda megy majd?

Éjszakánként nagyon zajosak? Igazából ha már elaludtam akkor bombát is robbanthatnának mellettem, én nem ébrednék fel... Csak arra a kb fél órára kellene kicsit csendben maradnia , amíg elalszom. Ha mondjuk akkor etetek akkor az segít? (Hogy akkor ha eszik akkor nem zörög az itatóval...) Hallottam, hogy nyuszifüggő, hogy csend van-e, de azért megkérdeztem...

Egy hordozóban hozzuk majd el, ami előzőleg egy cicusé volt... Nem fogja zavarni majd a szag?? Nem lesz nyugtalan?

És még egy dolog: A szobámban folyamatosan próbál eluralkodni a penész, de én küzdök ellene és a folyton takarítom, akkor nem jön ki. Lehet valami baja a nyuszkónak, ha véletlen 'megnyalja' a szegőlécet, ahol előtte penész volt? Vegyszert ritkán használok... Bocsi a sok bugyuta kérdésért, de kicsit aggódom...



2013. aug. 4. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a beilleszkedéssel nem volt gond, csak nem ivott rendesen. Bekentük banánnal az itatója szélét megnyalogatta aztán ivott. :) Mi a ketrecébe raktuk a wc-t az egyik sarokba, oda ahol az előzőlakhelyén is volt. Az elengedésről annyit, hogy szerintem egy 2 éves lehet elengedni, ezt inkább akkor szokták mondani ha 1-2 hónapos a nyuszi. Kertbe tényleg ne engedd az első napokban, inkább csak a házban/lakásban. A milyénk nem zajos éjszaka...legalábbis addíg szokott kaparászni amig ég a lámpa utána ő is lecsendesedik. Szerintem nem fogja zavarni a cica szaga, de lehet hogy nyugtalan lesz az utazás miatt, bár ez is nyuszi függő. A penésztől elvileg nem lesz baja, de a vegyszerektől tisztítószerektől lehet, ezért ha használsz valamit akkkor utána 1-2 napig ne engedd oda. :) Remélem segítettem!
2013. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mamánál homemade ketrece van a nyuszimnak de a berendezését az ugyan oda teszem ott is főleg a wc az ami ilyen megszokott dolog nála, bár a szénatartóját is folyton leszedte amíg át nem raktam oda ahol eredetileg van itthon, elég nyuszifüggő hogy mennyire ragaszkodik az előző gazdihoz, de annyira nem lesznek depisek mint pl egy kutyus, ha jól tartod eteted kedves vagy vele simized hamar megfog szeretni téged :) abban nem vagyok biztos hogy ha kiveszed nem fog bogyózni vagy nem lesznek balesetek, én nyuszimnak panelba van az előszobába is wc-je mert rendszeresen kint pisilt és megunta ez volt a legjobb megoldás, de mamámnál ugyan úgy bogyózott kint, pisi szerencsére nem volt, így figyeld hogy mit csinál, ugyan úgy mintha kicsiként kerülne hozzád rá kell szoktatnod ott is a rendre :)


tényleg nyuszifüggő hogy melyik mikor zajong, neked az én nyuszim kellene, mikor lefekszek akkor ő is pihizik semmit nem csinál, de én felkelek rá ha iszik van kaparja a ketrec alját, illetve mikor már nyugtalan mert felkelt a nap, de hozzá lehet szokni, ugyan úgy mint a kinti zajokhoz ha elköltözöl :)


a szállítót mosd ki ecettel, szellőztesd ki jól és akkor tuti nem lesz benne a cica illata ha egyáltalán zavarná, max belepisil és teli bogyózza hogy a saját illatát érezze :)


az első kérdéshez visszatérve, igen segít neki hogy a saját ketrecét hozod vele, de a magadhoz szoktatás ugyan olyan lesz mintha kicsi nyuszid lenne, bár ha eddig nem volt félős akkor gyorsan fog menni :) azért nem szabad kiengedni mert még új neki a hely meg kell szoknia a ketrecből az ottani életet és ne kivegyétek a ketrecből hanem engedni kell neki hogy magától jöjjön ki, úgy is érdekelni fogja hogy mi van ott kint :) kézből etetés, ölbe simizés és etetés és titeket is ugyan úgy szeretni fog :)

2013. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az Eddigi válaszokat! :)
2013. aug. 4. 16:52
 4/4 anonim válasza:

Szia,

kisnyusziknál szokták azt tanácsolni, hogy csak akkor engedd ki, hogy ha már a ketrecen belül teljesen szobatiszta. Gondolom ez most a te esetedre is igaz, mert az új helyen lehet kicsit meg lesz zavarodva. Ha mellépisil az első napokban akkor tegyél a pisire a pelletből és ha felszívta, lapátold bele a wc-be, a helyét pedig töröld fel ecetes vízzel. Ha már teljesen ketrectiszta akkor kinyithatod az ajtót és kijön ha kedve tartja (nyuszitól függ, van amelyik imádja a ketrecét és ott van egész nap, és vannak nagy felfedezők).

Az éjszaka is szerintem nyúltól függ, ezt neked kell kitapasztalnod. (Tudom hogy ez így nem nagy segítség, de ez az igazság.) Az enyém alszik amint lekapcsolom a villanyt, viszont reggel ha sokáig alszom akkor elkezdi rázni a ketrecet meg türelmetlen.

Az enyém mindig nyugtalan hordozóban pedig az a sajátja, nem szokott benne lenni cica, de mosd ki ha ettől félsz.

Ha nyalogatja a lécet ahol penész volt, az nem probléma, viszont ha ilyen a szobád, akkor arra figyelj, hogy a szénája ne penészedjen be mert abból lehetnek bajok.

Sok boldogságot az új nyusziddal! :)

2013. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!