Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség tapasztalt görényesek...

Segítség tapasztalt görényesektől. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
most vettem egy 8 hetes kis görényt próbálom kézhez szoktatni . és ahhoz hogy szabadon van . ha kikerül a ketrecből nagyon fél hátrál és próbál a legkisebb résbe is bebújni. ilyenkor az a jobb ha hagyjuk amíg megnyukszik magától és a saját ütemében fedezi fel a helyet vagy próbáljuk mi bátorítani ? neten mind kettőt olvastam. saját tapasztalatok ?

2013. aug. 4. 21:56
 1/7 anonim válasza:

Természetes hogy fél. idegen helyen van. És még szokja az új környezetet.

Amikor nekem az első görényem volt, egy hétig ketrecben tartottam csak, és minden nap benyúlkáltam hozzá, és játszottam vele, kézhez szoktattam, Viszont amíg kicsi, addig előfordul hogy megharap. De ezt nem félelemből teszi, vagy ingerültségből, csupán játszani próbál. Nem harap nagyot, de ahhoz épp elég, hogy az ijedtségtől leejtsd, szóval ne emeld magasra! Aztán idővel felhagy a harapdálással. A második görényem viszont nem harapott, és nem is húzódott vissza, de idősebb is volt. Szóval változóak a tapasztalatok. A lényeg, hogy kézhez szoktasd.

2013. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg kicsalogatni étellel olyankor. De ne nagyon erőltesd a dolgot. Az sem baj ha most még nem veszed ki minden nap, hanem csak te simogatod, benyúlsz a helyére, ölbe veszed.
2013. aug. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. a kézhez szoktatással már próbálkozok. de megnyugodtam hogy nem baj ha nem rögtön egy két napután lesz bátor és vesszük ki . ment a zöld kéz
2013. aug. 5. 08:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Mikor mi elhoztuk, a kicsi végig szabadon volt, csak enni ment be a ketrecbe. Nagyon félt, de hagytuk, hadd szaladgáljon, fedezze fel a világát, bújjon be a kis résekbe is. Azért mentünk mellette, én végig beszélgetem hozzá, szokja a hangomat. A ketrec külső oldalára is tettünk egy itató tálkát és az ajtó mindig nyitva volt, hogy ha éhes, be tudjon menni. Ha valami nehézséget okozott neki (például a ketrecbe bemenni a rámpán), segítettem, terelgettem, felmászhatott a kezemre, lábamra, ölembe, így nagyjából másnapra már egészen "bátor" volt, bízott bennünk, kezemen aludt. Egy hét múlva ha valamit nem ért el, mint egy kiskutya, odajött, hogy segítsünk. (És még mindig azt hiszi, az ártatlan nézéssel elérheti, hogy beengedjük a konyhába rendetlenkedni.)

A bátorítást annyiban tartom célszerűnek, hogy ha valami szerinted érdekes van egy helyen, megpróbálhatod megmutatni neki. Így későbbiekre is megtanulja, hogy ha hívo és mutatsz valamit, arra érdemes figyelni. A játékokat, helyeket fedezze fel önerőből.

2013. aug. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Még azt akartam írni, hogy ha nincsenek olyan tárgyak, amik elvághatnák a kis lábát vagy bármijét, akkor nem gond ha a résekbe mászik. Nagy korában is fog. :D
2013. aug. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Á, igen, igazad van... plusz arra is ügyelj, kérdező, hogy ne legyenek túl szűkösek a rések, mert bemegy, de kijönni nem tud. Bár ez is növeli a bizalmat, ha te ki tudod szedni, akkor nagyon hálás, de utána félhet egy picit.
2013. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat akkor megpróbálom hátha ő is bátrabb lesz. :D mentek a zöld kezek.
2013. aug. 5. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!