Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig bírja ki kaja nélkül...

Meddig bírja ki kaja nélkül egy törpe hörcsög?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, de szoktak raktározni, pont ilyen esetek miatt. Pár napot mindenképp kibír. De miért? Ha elmész nyaralni, attól még elteszi ő magának az ételt, pláne, ha még hagysz is ott neki bőven.
2013. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha sok kaját teszek be nekik, akkor nem esznek addig, amíg el nem fogy? Már így is elég kövérek a kis dzsungáriai törpéim. Szeretném egy kicsit koplaltatni őket. Azért kérdeztem, hogyha mondjuk egy napot kihagyok, akkor csak nem pusztulnak el.
2013. aug. 6. 16:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Irtó gyors az anyagcseréjük, azért raktároznak, mert az éhezést nem bírják. Ekkora állatot csak úgy lehet lefogyasztani, hogy minőségi táppal etetsz. Mondjuk Verselle Laga Complete. De ha többen vannak, akkor szülés után maguktól is lefogynak... ;)

De komolyan. Tuti nem vemhesek?

2013. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Áááá, nem hiszem. Ketten vannak, úgy kb egy hónapja vettem őket. Testvérek, a nemüket nem tudom. A sok kajába belehalhatnak? Bár nem adok én nekik sokat, ma is csak 1 koktélparadicsomot kaptak. Már szinte be is nyomták. Annyi kaja elég nekik egy napra?
2013. aug. 6. 19:46
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Már ne haragudj,de milyen állattartó vagy,ha a nemüket sem tudod????? A másik!!!!Ne fogyókúráztass már egy rágcsálót úristen...főleg,hogy ennyire nem értesz hozzájuk!!!! Mókuskereket rakjál be nekik,esetleg engedd ki őket a szobádban,hogy tudjanak kellőképpen mozogni.... -.-
2013. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egek, nézz már utána könyvekben az állattartásnak légyszi. Miért halnának bele??? Honnan szedsz ilyen baromságokat? Fogyóztatni egy rágcsálót??? Nem lesz agár alkatuk soha!
2013. aug. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Feherjében gazdag kaja kell nekik. Azzal szülni is tudnak, meg fogyni is. Az éhezéstöl meg megdöglenek, vetélnek, megeszik az újszülötteket. Azaz durva állatkinzást követett el. Amúgy attól hogy naponta egyszer eszik meg az emberek se fogynak. A ragcsáloknak pedig kifejezetten az a dolguk, hogy egész nap folyamatosan ragcsaljanak valamit. Nézz utána az etetésüknek, a nemüknek, a fajtájuknak, mert lehet hogy hamarosan 20 majd 100 kishöri gazdája leszel...
2013. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj 5-ös, de honnan a rákból kéne tudnom, ha nem kérdeztem meg az eladótól, amikor megvettem? Azt meg, hogy belehal a kajába, úgy értettem, hogy addig eszik e, amíg van kajája? Nehogy elhízza a máját vagy tudom is én.
2013. aug. 7. 09:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A tehenek, kutyák addig esznek amíg kaját látnak, de a hörik specialitása a raktározás. Pont annyit eszik amennyire szüksége van, a többit betárazza, és amikor újra megéhezik, (1-2 óra múlva) akkor elővesz valamit a spájzból.

A hörik egy része rendszeresen átnézi a tartalékait, és ami megromlik, vagy mégse kell neki azt átpakolja egy kukának kinevezett helyre.


A neten is találsz egy csomó höris oldalt, olvasgass utána.

2013. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van, a höri elraktározza a kaját és csak annyit eszik amennyi neki szükséges! Inkább legyen kajája bőven és változatosan mindenből egy kicsi!

Főleg most nyáron, minél több lédús gyümölcsöt adj nekik! Ne csak 1 fajtát és mint írod egyből meg is eszik! Szükségük van több fajta gyümi és zöldségre.

Ebben a nagy melegben ki ne hagyd a görögdinnyét! Imádják és abban sok a folyadék!

Másnap meg szedd ki a megmaradt romlandó ételeket és újra frisset adj neki.


És válaszd külön a höriket két külön ketrecbe, mert baj lehet abból hogy együtt tartod őket!

2013. aug. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!