Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tenyésztők,...

Tengerimalac tenyésztők, kisállatboltosok! Veszik a tengerimalacokat? Érdemes őket tenyészteni?

Figyelt kérdés

2013. aug. 6. 20:47
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Valamint patkányra és egérre is kérdezem ugyanezt.
2013. aug. 6. 21:04
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem éri meg, nincs is benne pénz, inkább menj el napszámba heti egyszer, jobban jársz.
2013. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én hörcsögöket tenyésztek hobbiból. Pont ma adtam le hat darabot a boltnak. Azt mondják hogy éppen elmegy, de sokba kerül. Én is minden második hónapban kapok a hörcsögért 1000 forintot, plusz a többit ha a bolt beveszi levásárolom. Igen ám, de a takarmányozás míg megnőnek jó sok.
2013. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tele van minden ingyen kisállatokkal a felelőtlen és hülye emberek miatt. Nincs szükség még szaporítókra is. A boltba leadott kisállatok nagy része meg kígyókajaként végzi. Aki képes így is leadni őket, az nem szereti az állatokat, ne foglalkozzon velük inkább. Pénzt könnyebb normális munkával keresni.
2013. aug. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vágj bele, mert nem éri meg, és előttem lévőnek igaza van. Gondold el, a neten csomó hírdetés van aki INGYEN adja a malacot, illetve szinte minden állatkereskedésbe is van. Mellesleg az egyik ismerősöm rá is cseszett ezzel ugyan is fel lehet jelenteni, mivel nem adózol le meg stb... Ezért a NAV megbüntet és stb... Szóval óvatosa ezekkel a dolgokkal, de szerintem alapból meg sem éri, a sok forgács, táp, gyümölcs, zöldség, stb... Hát nem tudom meg-e éri belevágni, mellesleg rengeteg ismert tenyésztő van, és azokra vannak inkább rákapva az emberek akiket már ajánlanak mások is, illetve akit ismernek stb. Téged nem ismernek, soha nem hallottak rólad, ne fogják tőled meg venni.. Szóval jól gondold át mielőtt belekezdesz!
2013. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha sok vevőd lenne, és ismert lenné, lehet megérné, mert fajtiszta malacok nem olcsóak. Akár 5-6 ezer forintot is ellehet kérni 1 darabért.
2013. aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én fajtatiszta malacokat tenyésztenék.Nem adnám őket oda boltoknak stb. mert ott aztán még egy állatkínzónak is eladnák a malacokat(a boltoknak csak a pénz számít:().Én imádom a malacokat,nem adnám oda őket bárkinek.És köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 6. 22:19
 8/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem:az ismert tenyésztők is így kezdték.
2013. aug. 6. 22:20
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem ismerem az állattenyésztés jogi hátterét…De ha más vállalkozások beindításából indulok ki, szerintem nem éri meg a dolog. Mire minden papírt beszerzel…stb. + adózás…. Ha meg is térül a befektetés, igencsak sok idő kell hozzá. (Azt ugye ne nevezzük tenyésztőnek, hogy a szoba hátsó sarkában tartasz két malacot, akiket néha összeengedsz majd a végeredményt a haveroknak megpróbálod lepasszolni… )
2013. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Így van igaza van az utolsónak. Ha leadózol ellenőrizni is kijárnak, és ott komoly kritériumoknak meg kell felelni. Komoly ketrecnek kell lenni stb... Azért ez nem kevés pénz lenne...
2013. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!