Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Baja lehet tőle?

Baja lehet tőle?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre hogy a tengerimalacom tápjába(magos táp) kukacok másznak amikor öntöttem a táljába akkor vettem észre. 2 hete van nálam és sose néztem a kajáját hogy lehet-e benne de semmi baja nincs tőle.Lehet nem is volt akkor még benne mikor vettem..lehet azért mert kibontottam és attól lett kukacos? Lehet baja tőle? mármint attól ha azt adom neki de átnézem és ha olyan akkor azt a részt nem adom oda neki?

Nem kérek olyan választ hogy a magos táp nem jó neki tudom de én kiveszem a szotyit meg a kukoricát belőle és a puhákat kapja amik vannak benne és amúgy is zöldségeket szokott inkább enni meg szénát.



2013. aug. 7. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Dobd ki az egészet, húzd le a WC-n, vagy mégjobb, ha elégeted.

Egyrészt a malac nem eszik húst (így kukacot sem), nem is tudja megemészteni. De a malac jól megrágja a kaját, így élve nemigen jut le a kukac.

Viszont ahol kukacok vannak, ott peték is, amik lehet, hogy a malac emésztőrendszerében kelnek ki.

Másrészt, ha a kajában keltek ki, akkor jó régen csomagolhatták azt a zacskót, abból már lehet, hogy elillant a C vitamin, a malacnak meg az nagyon fontos.

2013. aug. 7. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is kidobnám, nem éri meg a kockázatot két marék mag. Miért eteted őket maggal ha tudod, hogy nem jó nekik? Azt ugye tudod, hogy nem csak az a gond a magokkal, hogy kemény és beletörhet a foguk?
2013. aug. 7. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dobd ki!!! Az előttem válaszolóknak igaza van, régi lehet, és peték is lehetnek benne. Már ha jót akarsz a malacnak, kicseréled.. Jobb tápot vegyél mint ami most van, mert ez nem jó!
2013. aug. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha élelmiszermoly akkor nem lesz baja tőle. Neki se, meg neked se amikor mindent ellepnek, és kicsi helyes kukacok fognak úszkálni a müzlidben, lepkék sülnek bele minden kajába, amibe pirospaprikát teszel, vagy lisztet. Neked még a plusz fehérje is jól jön, csak hülyén fognak rád nézni a vendégeid, amikor kukacoktól hemzsegő pókhálós csokival kínálod őket.

Ha egyszer megvették a szárnyukat a lakásban, tovább maradnak, mint a malac, vagy te... Kiirtani őket szinte lehetetlen, okosabb megelőzni.

2013. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg valami molyféle alapított családot a kajában. Ne aggódj, ezek nem kelnek ki a malacka hasában….ez nem így működik. Dobd ki az egészet, de sürgősen! Bármilyen élelmiszerben – liszt, műzli, rizs, stb. – megtelepszenek, így ha nem szabadulsz meg tőle gyorsan, lehet hogy hamarosan a te kajádban is kukacok másznak majd.

Amit már megettek, azzal nincs mit tenni, de bajuk nem lesz tőle. A maradékot viszont dobd ki!!!

2013. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!