Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik a tengerimalac...

Miért nem eszik a tengerimalacaim a tápot?

Figyelt kérdés
Van két tengerimalacom és táp ügyben nagyon válogatósak. Már ez a 3. féle táp és ezt sem szeretik lzottan naponta fejenként 5-10 szemet esznek meg, ez most pelett formájú. De nem érdekel nem fogok nekik mos tmár másfajtát venni, mert azért ez a válogatás már kicsit sok nekem. Szóval elég nekik a széna meg zöldség és gyümölcs? Mert ezt a tápot nem nagyon eszik.
2013. aug. 9. 20:57
1 2
 1/14 Stimp ***** válasza:
Milyen tápot vettél a tengerimalacnak azt is leírhatnád ?A Cavia Nature minden tengerimalac kedvence!
2013. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Versle-Laga Crispy Pellets a neve.
2013. aug. 9. 21:07
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is éppen azt akarok venni, Pellets-et, most Crispy Muesli-t kapnak, de ezt kiválogatják.

A malacok nehezen állnak át másik tápra, ha új fajtát veszel, azt először keverve kell adni a régivel, és egyre több újat rakni bele minden etetésnél. Nem elég a széna mellett a zöldség-gyümölcs. Az a táp úgy van összeállítva, hogy minden szükségest megkapjanak vele, ha nem eszik meg, akkor lehet, hogy valami hiányozni fog a szervezetükből.

A tápot benn hagyhatod állandóan, az nem romlik meg.

Próbáld meg, hogy a megszokotthoz képest később adsz nekik zöldséget-gyümölcsöt.

2013. aug. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Nekem is ez volt a problémám. Mert olyan tápot kaptak amibe külön voltak a dolgok. Azt kiválogatták a táp 70%-át otthagyták, így szó szerint pocsékolás volt. Ezért döntöttem ennél hogy ne tudjanak szelektálni, de sajnos ezt sem eszik nagy lelkesedéssel. Amúgy volt már olyan hogy később adtam nekik, de tök felesleges akkor sem esznek többet belőle.
2013. aug. 10. 09:08
 5/14 A kérdező kommentje:
De amúgy... Egyszer majd át állnak rá???
2013. aug. 10. 09:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért ha van még, akkor szórj be nekik a régiből is a pellethez keverve, nehogy lefogyjanak.
2013. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs már a régiből. De venni fogok nekik majd ilyen mézesrudat attól nem fognak lefogyni.
2013. aug. 10. 12:16
 8/14 anonim ***** válasza:
A mézes rudat felejtsd el, nem malacnak való, hiába úgy árulják.
2013. aug. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja:| Akkor mit vegyek? Vagy jobban mondva mit tegyek?
2013. aug. 10. 14:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én tengerimalacaim is kiválogatták a tápokból, amiket szerettek, de most kipróbáltam a versele laga cavia nature-t, mert azt hallottam, hogy az a tengerimalacok kedvence, és tényleg így van. Nekem mindet meg szokták enni, igaz hogy először csak a kedvenceiket, pl. a kukoricapelyhet először otthagyják, de mivel csak este 7-kor szoktak kapni egy nagy marékkal ketten, egy nap alatt elfogy. Próbáld meg ezt a fajtát, bár nem teljesen biztos, hogy a tieid is szeretni fogják, de az összes ismerősömnek, meg akik írtak róla véleményt neten, szerették a tengerimalacai, szóval szerintem érdemes lenne kipróbálni.
2013. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!