Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi birtokosok tudnáto...

Törpenyuszi birtokosok tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Új nyuszi tulajdonos vagyok a párommal együtt. Semelyikünknek nem volt még nyuszija a húsvéti nyuszikon kívül.

2 napja van nálunk.

Szeretném megkérdezni, hogy mit hogy csináljak hogy jó legyen.

Tápot reggel este adunk neki egy evőkanállal, szénát naponta 3x. Vízet mindennap cserélünk. Tegnap is és tegnap elött is kiengedtük kicsit szaladgálni a szobába kb. fél órát.

Illetve azt nem tudom, hogy miért harapdál? Nem erősen csak egy kicsit, és sokáig. Ez lenne a játék? Ill tegnap nyalogatta az arcomat. De ha felveszem akkor kapálózik, úgy mintha megriadna... Tehát szeretném kérni a segítségeteket ill. a tanácsotokat kérni nyuszitulajdonosok, mit és hogyan csináljak, mert szeretnék jó gazdija lenni.

A válaszokat előre is köszönöm.

Szép napot!



2013. aug. 13. 07:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szenat igeny szerint adjatok neki, a lenyeg, hogy folyamatosan legyen elotte.

Meg nagyon az elejen vagytok, mindenkepp hagyjatok, hogy o menjen oda hozzatok. Az jo jel, hogy mar most is oda megy. A nyuszik zsakmanyallatok, tehat elmeletileg nem szeretik, ha felveszik oket. Hozza lehet szoktatni, de fokozatosan. Aztan mar ok lesz. Az enyim is birja, es az elozo is "kenytelen" volt. :)

Szeretik a szabadsagot. Miutan szobatiszta lesz, engedjetek ki nyugodtan, had legyen koztetek. Majd igeny szerint, ahogy akarja oda fog menni hozzatok. A mienk amugy a nyakunkba felmaszik, ha olyanja van. Mi csak akkor zarjuk be, ha nem vagyunk itthon, meg ejszakara. Ezt a rendszert mar ismeri.

Ha van kerdesed hasznald a [link] oldalt. Sok hasznos tanacs van, es a forum is porog, ahol tapasztalt nyuszitartoktol kaphatsz tanacsot.

2013. aug. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor nekem volt nyuszim:

Etetésről: Reggel kapott friss vizet és kinyitottam a ketiajtaját, a szobában egy kis alomtálcára járt pisilni-kakilni, iszonyat jólnevelt kis állat volt (bak, herélt, orszlánfejű törpenyuszi). Este kapott megint friss vizet (itatóba amúgy, ebből a Ferplast itatót ajánlom mert a belső gumiborítás miatt halkabb mikor este iszik) és este kapott friss zöldséget, gyümölcsöt, tápot (én Versele-laga termékeket adtam neki, ill. Vitakraft jutalomfalatokból majdnem minden félét kipróbáltunk) és magkeveréket is kapott. Az almot (fapellett volt alatta és az alomtálcájába is, annak az aljába egy kevés macska almot is szórtam a szagok megelőzése végett, bevált.) szóval az almot hetente cseréltem, a nyuszit hetente fésültem. Szénatartó volt neki a ketrecre akasztva, igen mindig kell lennie előtte friss szénának. Aztán este beraktam és mindenki vidám volt :) Fél év alatt szokott ölnyuszivá, de csak ő mehetett az ölünkbe ha felvettük ő se hagyta magát ;) Pedig nem vagyok egy erőszakos természet. Volt neki egy lakkoztott fa lap 4 lábbal bent, ilyen kis emelvény, rajta takaróval (rongyszőnyeg) azon szeretett feküdni.

Sok örömöt a nyuszis évekhez!! :)

2013. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!