Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degusok! Ti mivel csitítjátok...

Degusok! Ti mivel csitítjátok el a degujaitokat, hogy maradjanak csendben?

Figyelt kérdés
Fontos vmi használható ötlet, különben el fognak kerülni a háztól. :(

2013. aug. 20. 13:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek 3-an vannak egy 80x60x60-as ketrecben, és most szereltem fel nekik még egy kisebbet rá, hogy kibővítsem a helyüket. És tudok tőlük aludni. Ha fent vannak, a kereket hajtják, vagy esznek, de nem zajonganak, csak az egyik rágja néha a rácsot. Minden nap kiengedem őket futni, ha tehetem, de nem fél órára, hanem ameddig tudom, volt már, hogy egész délelőtt kint voltak, és mikor elfáradtak, mint a hárman bementek aludni. De napi 1-2 óra minimum kell nekik.

Etetőtálnak egy porcelán hamutartó van bent, ami elég nehéz, és nem tudják se felborítani, se eltörni.

Ha a kerék elkezd nyikorogni, beolajozom, és semmi hangja nincs.


Egyébként ha zörögnek a kerékkel, akkor néhány drót segítségével úgy a rácshoz lehet rögzíteni, hogy ne legyen semmi hangja!! Mert először ez nálam is gond volt, de így sikerült megoldani.


És a táp, egyáltalán nem mindegy hogy mit adsz nekik, az előző már leírta, hogy a széna alap, de ha már olcsó degutápot akarsz venni, ami nem olyan szörnyű, akkor vegyél Halywood-ot (kb 4-500 Ft/400g). Ennél jobb a Versele Laga Chinchilla Complete, amihez webshopon keresztül akár 800-1000Ft/500 g-ért is hozzá lehet jutni 1400 Ft helyett.

2013. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!