Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól tartom a tengerimalacaimat?

Jól tartom a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés

Változtassak valamin? Két lány malackám van. Ilyen a ketrecük: [link]

Minden nap este 7-kor kapnak Versele Laga Cavia Nature tápból egy marékkal. Multifit szénát kapnak, mindig van előttük, zöldséget minden nap kapnak. Heti kétszer takarítom a ketrecüket. Ez így jó?



2013. aug. 24. 15:54
 1/5 anonim válasza:

Idővel bánthatják egymást,mivel egyneműek. :( Tedd őket külön ketrecbe és akkor engedd csak össze őket ha jelen vagy.

Aztán nem kell ennyire kimérten táplálni őket.Ők rágcsálók! Adj nekik almát,répát...( Az én malackám még egyes főtt ételeket és megeszik.)

Csinálj nekik búvóhelyet.Szeretnek bújkálni és sötétben lenni.Legyenek ember közelbe,de ne zajos helyen.Nagyon érzékenyek az erős hangokra.Legyen előttük mindig víz.Olyan tálkában amit nem tudnak kiborítani.Játssz velük,mert nagyon okos állatok.Nézd át a szőrét hogy nem-e tetves vagy bolhás stb.Adj neki reggel egy kis zöldséget,gyümölcsöt,majd délben tápot,vacsira meg szénát.Nagyából ennyi lenne. :)

2013. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaj...!Kérdező, ne vedd figyelembe az első válaszadó tanácsait kérlek! Nem kell külön tenni a malacokat, egynemű malacok, főleg ha lányok, kitűnően megvannak egymással, a tengerimalac különben is társas állat, így nem jó nekik, ha elszeparáltan vannak tartva. Nem szeretnek sötétben sem lenni, bújókát, házikót rakhatsz, de ez nem egyenlő a sötétben levéssel nappali állatok lévén. Teljesen rendben van ahogy tartod őket, és ahogy eteted, illetve amiket adsz, az is! Gondolom önitatód van, abból a legpraktikusabb inni adni nekik, a tálkából csak kiborítják a vizet, van amelyik nem is iszik tálból, mert nem tud/nem ahhoz szokott. Úgyhogy, minden jó úgy ahogy csinálod! :)
2013. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem 2 malackám is van.És szeretnek sötétben lenni.Jó,nem mindig.De néha igen.És második válaszoló nyertél! :) Elírtam.Ha azonos neműek,nem kell szétválasztani őket! (első voltam)
2013. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól tartod őket.

Az enyémek reggel is kapnak tápot, de mivel válogatósak, tulajdonképpen mindig van előttük (amit elsőre nem ettek meg), azt csipegetik napközben is. Aztán este ráteszek egy marékkal megint.

Zöldséget vagy gyümölcsöt is reggel és este kapnak, de abból amit nem esznek meg azonnal, azt egy kis idő múlva kiveszem előlük, nehogy megromoljon.

Vedd ki őket minél többször a ketrecből, hadd rohangásszanak szabadon.

2013. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tökjó a malacaidnak!
2013. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!