Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg kell fürdetni a tengerimal...

Meg kell fürdetni a tengerimalacokat? És ha kell milyen rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Mert van egy nőstény tengerimalacom,és anyám azt mondja ne fürdessük meg mert tisztogatják magukat.
2008. júl. 1. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

anyádnak teljesen igaza van.

nem szabad megfürdetni igazábol semmilyen állatot. ha megfürdeted nagyon könnyen elkaphat gombásodást, vagy egyéb börbetegségeket. akkor meg majd anyád fizetheti a drága gyógyszereket. ha büdös tessék rendszeresen tisztítani a helyét mindig friss almo legyen aladta.

2008. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ !éppen ezen vitatkozunk hogy fürdessük-e meg.megegyszer köszönöm!
2008. júl. 1. 11:18
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Én sem ajánlanám a fürdetést. A tengerimalacok igen könnyen megfáznak, még ilyen melegben is, és annak baj lehet a vége. Ha sűrűn cseréled az almot, akkor a malac is finom forgácsillatúvá válik :-)
2008. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én évente egyszer-kétszer meg szoktam fürdetni a malacaimat, és semmi bajuk. Ha nincs huzat, de kellemes meleg van, akkor nem is fáznak meg. Jól meg kell törölni őket, hogy ne legyenek csuromvizesek. Én kamillás kutyasampont szoktam felhigítani, azzal fürdetem a csajokat.

Én pont azért kezdtem el fürdetni őket, mert egyszer az egyik atkás lett a forgácstól, és az állatorvos javasolta, hogy fürdessem meg, hogy megtisztuljon a szőre.

Nekem nincsenek negatív tapasztalataim a fürdetéssel kapcsolatban, ráadásul az enyémek élvezik is!!

2008. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindkettő érv meggyőző és nem tudok válsztani hogy fürdessem-e meg vagy sem!
2008. júl. 1. 12:46
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Az utolsó válaszoló vagyok.

Szerintem nézd meg jobban a malacka szőrét, ha koszosabb, akkor fürdesd meg, ha teljesen tiszta és jó illatú, akkor felesleges.

Nekem 4 malacom van, abból az egyiket kell rendszeresen fürdetni, mert ő lusta, és nem szeret mosakodni, ráadásul hosszabb a szőre, és állandóan tiszta kosz a malac :D tényleg kis koszos disznó :D

A többi három rendben van, azok mosakodnak rendesen :D

Hajrá!!!

2008. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
21%
ne fürgggyőn LEEEE
2008. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsodat és köszönöm a segítséget!
2008. júl. 1. 18:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én hetente fürdetem őket 2 van és semmi bajuk van klön tengerimalac sampon és nem drága szóval heti 1 x fürdenek és élvezik!!!
2008. júl. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Fürdesd őket bátran! Nekem 4 van és már rengetegszer fürödtek. Pont most jó nyáron. Abban a meleg bundában biztos nem jó. Az enyémeknek semmi bajuk. Sőt, már élvezik. :D
2008. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!